Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    válasz kzkz #36383 üzenetére

    A külső környezet jellemzően nedves lesz és meleg. Az eszköz elektronika lesz, a dobozon belül lesz "hőforrás" (saját akkuról fog üzemelni, egy akku merülése folyamatosan termel hőt), ergo magára a dobozra nem rakódik amiatt kondenz nedvesség, de a környezet nedvessége áztatni fog mindent, szóval a belső hőforrás nem lesz védelem. IP64-et használnak minimálisan ilyen környezetben.

    A szilikon zsír tippet köszönöm, kapóra fog majd jönni teljesen zárt doboznál, de azt most mégsem tudom megoldani - sajnos. A készülék akkuról fog üzemelni, amit cserélni kell. Időnként szét kell szedni az eszközt.

    A nedvességet illetően éppen gondolkodom rajta, hogy a hőforrás nem lesz folyamatos üzemben, ami légnyomás különbséget gyárthat egy zárt dobozban. A légnyomás különbség sajnos tud folyadékot szivattyúzni a külső térből :((( Enné meg a fene..

    A kajás dobozok erővel + alakkal záró fedele egyébként megoldás lenne a kínjaimra, csak továbbra sem kaptam arra választ, hogy olyat lehet-e nyomtatni, vagy a nyomtatott darabokat utólagosan valami hőkezelésnek vagy fúrás-faragásnak, vagy akárminek kell-e alávetni?

    Ami a műanyag fröccsöntést illeti, az a technológia szerszám készítést igényel, simán egy milliós költség. A 3D nyomtatással azért kezdtem el eredetileg szemezni, mert a prototípus költség sokkal alacsonyabban maradhat. Köszönöm a fröccsöntő szerszám készítésére vonatkozó tippeket, de a költségek miatt az első körben nem opció :(((

    [ Szerkesztve ]

    កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Új hozzászólás Aktív témák