Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz EasyKnight #35559 üzenetére

    Az alaplapnak nem sok köze van a direct drive extruderhez, mivel ugyan az a driver chip vezérli, mit a bowdenes extrudert. A különbség csak az, hogy hová teszed az extrudert és a vezetékezést meg kell oldalni, mivel a direct drive motorjához hosszabb kell.
    Az automata szintezés meg már régi Anet nyomtatómon is működött, csak olyan firmware kell rá, ami támogatja, tehát ez sem alaplap függő.
    De ha mindenáron meg akarod győzni magad, hogy neked új alaplap kell és az előttem szólók építő tanácsait nem fogadod meg, hát az a te dolgod :D .
    Rákérdezhetsz még itt párszor, de nem hiszem, hogy valaki is mást javasolna, mint hogy alaplap helyett mást fejlesszél a nyomtatódon, mert azoknak van értelme, az alaplapcserének meg szerintünk nincs :DD . Pl. a direct drive, amihez nem kell alaplapcsere és semmi firmware mókolás csak némi vezeték meg a lépésszám beállítása, azaz az extruder kalibrálása, amit meg amúgy is meg kell tenni minden nyomtatón és mindenféle exteudernél.
    Az automata szintezés meg szerintem túl van hájpolva, én már rég nem használom. Beszintezem a nyomtatót kézzel precízen és nagyon sokáig nem kell újra szintezni. Nem egy nagy ördöngősség.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák