Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz JulianSinulf #35255 üzenetére

    Ki is próbáltam.
    Tovább jutottam, de az első réteget nem sikerült befejeznem, mert az egyik részen alig maradt anyag az üvegen.
    Kisebb tárgyaknál ez nem volt észrevehető, de 20x20 cm-nél már gond.
    A nyomtató autoszintezővel van megáldva, így frissen csináltam egy szintezést, majd a SuperSlicer kalibrációjával meg is néztem. Az üveg bal alsó sarka igencsak fenn van, de az egész bal oldal magasabban van, mint a jobb oldala. De a jobb oldal sem egyenes.
    Gondoltam megpróbálok állítani a fejmagasság mozgató orsón. De nem lett eredménye. Így szétszedtem az ágyat.
    A fűtőlapot sok csavar fogja a mozgató laphoz. A két lap között távtartó műanyagok vannak.
    Megmértem a műanyagokat és 0,15 mm-es eltérés van a legrövidebb és leghosszabb között. Közte meg változó. Az üvegben van még 0,03 mm az alja és teteje között. Kicsit átrendeztem a távtartókat. Felülre kerültek a hosszabbak. Igyekeztem egyenletesen elosztani őket, de sajnos a változó méret miatt ez lehetetlen.
    Így a jobb felső sarok került felülre és az óramutató járásával ellentétes irányban a jobb alsó sarok a mélypont, vagyis itt a legnagyobb a rés a fej és az üveg között. Gyanítottam, hogy a felső rész feljebb lesz, mint az alsó.
    Elvileg a szoftvernek kellene kiküszöbölnie a különbséget, de valamiért nem teszi. Egy fájlt készít az SD kártyára, mert belső memóriája nincs. Az SD kártyán lévő fájl ember számára értelmezhetetlen.
    Ötletem nem sok. Max ráküldöm a community által készített firmware-t. Ott a nyomtató kijelzőjén meg tudom nézni a szintezést. És talán figyelembe is veszi a beállításokat.

Új hozzászólás Aktív témák