Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    válasz uzsz #2437 üzenetére

    Pedig azt gondolom így látatlanban, hogy bed leveling lesz a bibi.
    Nem vonom kétségbe, hogy sok időt beleöltél, ám mindíg akadhat egy apró hiba, amit nem veszeünk számításba.
    Pl. tegyük fel, sima papírlappal tolok egy levelinget. Az kb 0.15 rést (jó, papír 0.1, de ha pont ennyire hagyom, akkor nagyon fogja a papírt) fog hagyni nozli és asztal között.
    Ezzel a réssel máshogy fog viselkedni egy 0.1/0.2/0.4/akármi layer height slice, feltételezve 100%-os layer heigh-t az 1. rétegnél. (további változó az egyenletben, ha 1. layer height %-ban megadva tüöbb, mint 100)
    Nekem pl. kb ~0.2 a nozli-asztal távolság (igazából papírlap + 0.1 Z offszet) és 0.32 a default layer height minden rétegre (elsőre is). Így elég kellemes a tapadás, időként túl erős is, nagyobb tárgyaknál (üveglap+ragasztó kombóval).
    Az első réteg sebesség is fontos, nálam pl. print speed 45mm/sec és 1. réteg beállítás ennek 50%, gyönyörű 22,5mm/sec-es szám :D
    Tárgyhűtő fan 3. layer alatt nem kapcsol egyáltalán (slicer beállítás)
    Illetve érdemes skirt-öt rajzoltatni (nálam 3 karika), már ott látszani fog, hogy jó lesz az eredmény vagy sem. Ha gázos a skirt (feljön/túl lapos/túlságosan egybefolynak a karikák), akkor stop az egész, ellenőrzés (bed level) és try again.
    És még nagyon odafigyelve is előfordul, hogy a picurka első rétegek (mondjuk egy 3-as furat körei) feljönnek, miközben mozog a fej fölötte (teszem hozzá, petg ragaszkodó állat, van, hogy maga után húzza a már lerakott csíkott, ha netán gombóc képződik a nozli körül, de ez is az 1. layernél tipikus leveling+sebesség hiba, nameg le kell csípni a fölös anyagot a nozliról még a legelején)
    Amúgy én úgy tudom, PLA-nak elég 50 fok környéki bed is, 70 már a lágyulási környék, nem hiszem, hogy segít Neked, ha túlfűtöd az asztalt.

  • uzsz

    senior tag

    válasz uzsz #2437 üzenetére

    Vasarnap delelött öeszedtem a komplett talcat, eltavolitottam a gyari foliat mert serült es egyenetlen volt..
    Felraktam egy reted öntapados "papirt", nem nyomtatora kitalalt, de höallo.
    Megcsinaltam a szintezest, persze valahogy sosem lesz tökeletes, valahol mindig bukik..
    Vegre kinyomtattam valamit ami nagyobb a teszt 20*20*10 es teglanal.
    Az LCD- back covert a nyomtatohoz. A bal felsö es jobb also sarkai felemelkedtek a platformrol, de legalabb eljutottam a vegeig.
    Masodik modell mar nem tapadt le, raragadt a fejre.
    Azt mondja meg valaki, hogy az összes ilyen szivas a bad leveling miatt van?

    Apropo, van egy elfekvö kapacitiv szenzorom, csak nem tudom , hogy hova meg hogy fogassam fel, mert az egyetlen hely a fejnel ahol elferne, az sem jo helyeb van. :D
    Nalam az üveglap sem tapad rendesen...

    Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

Új hozzászólás Aktív témák