Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolkoW

    őstag

    válasz tothferenc #20949 üzenetére

    A simát.
    Van benne tuningpotenciál, és el is kezdtem, de én eléggé használhatónak tartom gyári állapotában is.
    Nemrég átalakítottam "kvázi-direkt" extruderesre, egyszerűen áttettem az extruderét a fejre, de úgy, hogy nem korlátozza a magasságot, és a 40-50 centi cső helyett így kb. 6-8 centi fix csőben mozog az anyag. De gondolkodom, hogy teljesen direktre alakítom, továbbra is megtartva a gyári alkatrészeket.
    Kicseréltem a motor drivereket is, végülis nem bántam meg, de azóta kiderült, hogy valójában a slicer program beállításai többet számítottak :DDD .
    Ja, az extruder téma onnan jött, hogy párszor eltömődött a fej, és olyankor a filamentet meghullámosodott állapotban tudtam kihúzni, majd az utána beadagolt anyag már ki tudta nyomni magát. Szóval ebből gondoltam, hogy a hosszú bowden azért nem ideális, meg szimpatikus is a direkt rendszer. Tudom, lehet hogy az 1.9-es belső átmérőjű cső javított volna, de a kíváncsiság is hajtott, hátha a visszahúzások precízebbek lesznek, meg ilyenek.

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák