Új hozzászólás Aktív témák

  • dippe

    tag

    válasz ParadoxH #40582 üzenetére

    Ender 3-as tulajként gyári konfiggal szubjekív véleményem van csak:
    Ha a realitásokat nézem, én nem költenék rá egy fillért sem, mert a vázat is cserélni kellene, meg az extrudert, meg mindent ... A végén annyiba lesz, mint Voron/Bamboo, csak nem tud majd annyit...
    Szerintem meglepően jó a gyári megoldás, ha jól van beállítva, és a kerekek nem sérültek. Nekem 1 Z tengely van, és a gyári direct drive megoldás, tehát nehéz a fej. max 80mm/s-ig okésnak tűnik, nem érzek nagy rezonanciát, nagy pontatlanságot. 50-60mm/s-el szoktam használni.
    Esetleg kis, részletes tárgyak nagy sebességgel való nyomtatásánál lehet értelme? (nyersz vele mondjuk 20% időt?)
    Én többször kiszámoltam már, és kb. minden egyes Ender3 tuningra költött fillér fölösleges. Kis sebességen szuper kis nyomtató, nagyon szeretem. Ha nagyobb kellene, akkor vennék egy Voron/Prusa/Bamboo-t. Olcsóbban jönnék ki vele.
    Persze lehet hogy rosszul látom a helyzet, majd az okosok kiigazítanak.

    De ha van pénzed, és moddolni szeretnél, akkor hajrá! Sokat lehet tanulni a lineáris sínre cserével. (Utána pedig a váz átalakításával, a fej cseréjével, stb
    .) Érdekes, ahogy a sebesség növekedésével újabb és újabb problémák jönnek elő. Engem is érdekel a téma, de eldöntöttem, hogy nem tuningolom az Endert, inkább építek egy új nyomtatót. Az anyagokat már elkezdtem gyűjteni, de sajna leállt a projekt idő hiányában...

Új hozzászólás Aktív témák