Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Tikakukac #31426 üzenetére

    Azt rakjuk mellé, hogy mennyi meló és mod ment bele az egyikbe a tudással nem is számolva, mire kiköpött 10 kiló anyagot és mennyi a másikba.
    Pont ezt mondom, hogy ez egyrészt gépfüggő (lényegében a "belépő szintű", vagy nevezzük inkább otthoni gépek árspektrumának két végletével példálózol), másrészt ha én bölcsészként nulla műszaki tudással meg tudtam birkózni ezzel a szerinted igen komoly tudást igénylő feladattal 5 különböző belépőszintű nyomtató esetén is, akkor azért szerintem mégis csak egy kicsit túl akarod ezt misztifikálni. Értem, hogy mit akarsz üzenni, mielőtt... Csak szerintem túl végletes ez a "jónyomtatótcsaktöbbszázezerértkapsz"...

    Én elhiszem, hogy egy Prusa mindenben IS jobb, mint egy bármi más belép szintű gép (meg is kérik az árát), de otthoni felhasználásra nekem pl. "nem gépészként" is tökéletesen megfeleltek a fentebb felsorolt gépek. És NEM, nem kellett komoly mod, vagy meló egyikhez sem. Bár az A6-al én is küzdöttem a kezdetekben mint első nyomtatóval (hiszen semmit sem tudtam erről az egészről...), de aztán utánaolvasgattam, kérdezősködtem, kitanultam (volt mit...) és még mindig nulla moddal, de már használtam a gépet és elindultam a hobbival. Az első A6 és E5 totál érintetlen volt, ahogy a második A6 is, így is adtam el ezeket. A második E5-öt és a mostani X1-et már átalakítottam, tuningoltam egy kicsit, de szabad akaratomból és mert már képes voltam rá, nem azért mert enélkül használhatatlanok lettek volna, de tény, hogy jobbak lettek ettől, tehát volt hova fejlődniük. :K

Új hozzászólás Aktív témák