Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    addikt

    Hát ezzel a BLTouch-al meggyűlt a bajom tegnap. Bekötöttem, de pirosan villog bekapcoslástól kezdve. Olvastam ezt az Antclabs honlapján:

    2) if the red LED in BLTOUCH flashes at 80% duty right after the 3D printer is switched on, please release it with S60 or S160.

    It's a message to check Wiring because your 3D printer board is already sending a control signal to BLTouch before BLTouch power is turned on. Don't worry, your 3D printer and BLTouch work perfectly even if the Red LED flashes at 80% duty.

    Viszont Pronterface-en hiába próbáltam beírni ezeket:

    Probing with Touch Switch Mode(M280 P0 S60) ← only Smart V2.1 and later
    Step 1 : Push-pin Down(M280 P0 S10)
    Step 2 : Touch Switch Mode(M280 P0 S60)
    Step 2 : Probing(keep M280 P0 S60)
    Step 3 : Push-pin Up(M280 P0 S90) after Zmin triggered

    semmire nem reagált, azt írta ki, hogy unknown command, ha jól emlékszem.

    Megpróbáltam megfordítani a fekete és fehér kábelt, hátha mégis rosszul raktam be, de ugyanazt produkálta úgy is. (próbáltam volna a multimeterrel kideríteni melyik a föld, de gőzöm sincs mi az a rövidzár mód, nem találtam rajra, csak egy dióda teszelést).

    Másrészt meg a TeachingTech videó alapján a marlin-t próbáltam beállítani, átírtam, beírtam mindent úgy, ahogy ő is csinált, de hibát kapok folyton a fordításnál. Majd este bemásolom mit ír ki.
    De erre a piros villogásra nem tudok rájönni egyelőre, hogy mitől van, és hogy miért nem reagált semmilyen parancsra.

Új hozzászólás Aktív témák