Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz zsolti_20 #18119 üzenetére

    Hát, meg lennék lepve, ha a Tarantula Pro "alapból" csak ennyit tudna. Nekem egy akril vázas Anet A8 volt az első nyomtatóm és összerakás meg kalibrálás után helyből sokkal szebben nyomtatott annál, mint amiket te linkeltél, remélhetőleg nem visszafelé fejlődik a 3D nyomtatás :) .
    A képek alapján nem igazán tudnám megmondani, hogy mi az ok, de biztos, hogy nem csak egy beállítás lesz.
    Sajnos itt szinte minden összefügg mindennel, ha valamit állítasz, valószínűleg mást is után kell állítani.
    PLA-hoz általában a 200 fok jó szokott lenni, 60 fokos beddel.

    A felválás általában a nem megfelelő szintezés és/vagy a nem megfelelően tiszta asztal miatt szokott lenni.
    Én Isoproppil alkohollal szoktam letisztítani az asztalat minden nyomtatás előtt.
    Az sem ördögtől való, hogy sima ragasztóstifttel lekened vékonyan az asztalt azon a területen, ahová nyomtatni fogsz, miután már felmelegedett, majd így kezded el az első réteg nyomtatását.
    Szintén szokás az első réteget vastagabbra állítani, pl. 0,2-es rétegvastagságú nyomtatásnál 0,3-ra, illetve növelni az első réteg szélességét 105%-ra, szintén segítik a jobb tapadást.
    Az is lényeges, hogy PLA esetében az első rétegnél még ne menjen a tárgyhűtő ventilátor, majd fokozatosan érje el a max fordulatszámot az 5. rétegig.

Új hozzászólás Aktív témák