Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz zsolti_20 #18117 üzenetére

    Huhh, hát van itt baj bőven. Rétegelválás, szálazás mindenfelé (a felválás miattiaktól eltekintve is, még a rétegek szélén is). Nehéz így képről pontos és hasznos tanácsot adni, mert szinte minden összefügg mindennel, de...

    Elsőre én átnézném még egyszer a szíjakat, mert szerintem még mindig nem elég feszesek. Szerintem a hőfok sem megfelelő (alacsony), vagy túl nagy sebességgel akarsz nyomtatni, vagy nincs megfelelően kalibrálva az extrudered és/vagy a szintezésed (ezek mind okozhatnak rétegelválást). A PID tuningot nem tudom megcsináltad-e...

    Szintén a szintezés lehet a ludas a felválásban is. Én semmit sem használok az én nyomtatóimon (Anet A6 sima alu asztallal (már linkeltem többször), Ender 5 mágneses, enyhén érdes felülettel), de nem szokott gondom lenni a tapadással. Kezdetben szívtam mondjuk az A6-al is, majd el is adtam (aztán visszakaptam ingyen, és most még tovább fejlesztve újra árulom :DDD ), de mára már kiismertem és felfejlesztettem annyira, hogy azzal sincs gondom, tapadásügyileg semmiképp. ;)

    Nekem eddig megmondom őszintén csalódás a géped, mert azt hittem, hogy jobb lesz elsőre. Tudom, hogy te is nulla tudással indultál neki a témának, ahogy annak idején én is és amit linkeltem piramist az az első nyomtatásom volt az A6-al mindenféle kalibráció nélkül. Azt hittem, hogy egy ilyen gép már, mint a tiéd még sokkal jobb a "hogyan adjunk sikerélményt a tudatlan usernek" témakörben (és ezt most értsd jól... :K ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák