Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz tibaimp #72080 üzenetére

    QNAP NAS-ban is kb ugyanez a keret van, kis fémpin meg gumigyűrű hangtompító gyanánt, mégis van hangja a 6TB-os WD Purple fejeknek. Nem zavaróan, de szépen "rottyognak" azért ha írás-olvasás történik, ilyen téren hangosabbak mint a legtöbb korábbi vinyóm, ahogy korábban írtam is. :) (to be fair, korábbi vinyóim nem voltak ilyern nagy kapacitásúak - tányér/fejszémúak, szóval bevallottan nem teljesen fair az összehasonlítás)

    Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem az alapjárat a lilánál tényleg kb hallhatatlan, de a fejmozgás zaja tekintetében maximum átlagosnak mondanám. A videó alapján is, ugyanolyan körülmények között, de a fejmozgások terén halkabb az adott Ironwolf mint az adott WD Purple modell. Persze a hangosság érzete nem csak az abszolút decibeltől hanem a hangszíntől is függ, szóval lehet a Purple csak olyan hangszínt produkál fejmozgásoknál, amit az ember jobban "kihall" vagy zavaróbbnak hall. Illetve ha választani kell, inkább az alapzaja legyen szuperhalk, a fejmozgás meg csak átlagos, mintsem fordítva - senki sem akar egy sugárhajtóművel együttélni. Úgyhogy én elégedett vagyok a lilákkal, nem is kell hangszigetelés hozzájuk hiába itt vannak tőlem 2-3 méterre a nappaliban miközben dolgozom - csak árnyalni szerettem volna ezt a "WD Purple szupercsendes" képet.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák