Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Csupingo #145831 üzenetére

    VGA-ból többnyire újat szoktam venni (pci-e VGA-ból, előtte AGP-sből volt bőven használt is), ez alól kivételt a 1,5 éve vett Sapphire Nitro RX 480 8GB és a tavaly nyáron beszerzett Asus ROG Strix GTX 1070 8 GB jelent, de ezt sem tartottam érdemesnek bántani, vásárlás előtt a helyszínen leteszteltem, játékok alatt max 50-55 fok, 1 perces furmark futtatás alatt 2 pillanat alatt beállt 65 fokra és ezt tartotta is, majd teszt után elég hamar visszament 40 fok alá.
    Mindeközben a ventik végig 40% alatt voltak, ez éppen hallható tartomány.
    Jah, nem házban volt a VGA, hanem nyitott tesztpadon összerakva, kiegészítő légáramlás nélkül, a szobában baráti 23 fok uralkodott. :))

    Cimbora XFX R9 380-as VGA-át meg az 5 év alatt 2-szer kellett újrapasztázni, kapásból mindjárt 1 évesen, széjjel volt száradva az eredeti paszta. :U

    Bányaló RX 480 8 GB Sapphire Nitro sem volt piszkálva általam, 1,5 éve hajtom (előéletét nem ismerem ilyen szinten).
    Open-air házban van, játék alatt is passzívan megy. :D

    #145836kolopele: :K
    Nálam a legtöbb paszta CPU-hoz akkor fogy, amikor gépeket építek, vagy CPU-kat cserélgetek tesztelésekhez. ;]

    Gigabyte HD5670 1 GB GDDR5 - 7 évesen adtam el, ma is ketyeg, sosem volt megbontva.
    Gigabyte Windforce RX 460 4 GB OC és Sapphire Pulse RX 550 4 GB OC - ezeket is új koruk óta használom, 2 évesek elmúltak, sanszosan megbontás nélkül is kimennek a világból.
    Igaz ezek mind kis telejsítményű VGA-k, segédtáp nélkül.

    Véleményem szerint akkor kezd gond lenni, amikor valami elfuserált házban vannak használva huzamosabb időn keresztül és tartósan plafonon van a GPU hőmérséklete (80 fok +).

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák