Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz zeee #77344 üzenetére

    Helló!

    Pár hete hirtelen felindulásból ;-) vettem egy ilyen LG-t, és nem bántam meg :-)

    Egy 49UK6200PLA-t váltott egyébként - szinte csak letöltött filmeket (meg streaming-et) nézünk, ezért LG tévéim voltak csak eddig, mert a Samsung médialejátszója állítólag sokkal válogatósabb.

    Attól eltekintve, hogy azért bevilágít rendesen a háttérvilágítás itt-ott a széleken, piszkosul meg vagyok elégedve a képével! Az előzőhöz képest a fekete sokkal feketébb, és lehet, hogy ez egyedi, de olyan jól be volt állítva minden képbeállítás, hogy szinte hozzá sem kellett nyúlnom! Az eddigi tévéinken mindig egy csomó ideig állítgattam mindenfélét, mire kb. hasonló képet kaptam ;-)
    Egy kicsit a színtelítettségből vettem vissza (nem bírom, amikor szemzsibbasztóan színes minden) , meg a zajszűrésen stb. állítgattam, pár perc volt szerintem az egész.
    A sógorom volt itt nemrég, és azt mondja nézzünk meg rajta valami Trónok harca éjszakai csatajelenetet, aminél állítólag a legtöbb tévén alig látszik valami (nem tudom, az a sorozat totál kimaradt) Ezen csatáztak rendesen :-)
    Neki is tetszett a tévé...

    Szóval totál elégedett vagyok vele!
    OK, persze ez a legolcsóbb típusa az LG-nek, gondolom tudnak ők ennél jobbat is ;-) , de ha nem úgy ülünk a tévé elé, hogy a hibákat keresgetjük, hanem élvezzük a szerintem teljesen jó, és méretes képet, akkor igen jó "mozieszköz" egy átlagos nappaliban :-)

    ui: eddig majdnem csak LG lapostévéket vettem, és nem bántam meg. Az első (12 éves legalább) a mai napig hibátlan, a képe patent, Netflix - Youtube stb. működik rajta, szólva...
    Egyszer elcsábultam az ár miatt, és a nagyobbik lányomnak úgy két éve vettem egy 40"-os, FullHD okos Hisense-et. Azt a buta jószágot... A képe is vacak, a hangja még vacakabb, a szoftvere meg - hagyjuk. Hülyeség volt megvenni, de legalább tanultam belőle ;-) Mindegy, most megkapta a nappaliból a 49UK6200PLA-t.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Firehand #77381 üzenetére

    Egyidőben? Úgy nem hiszem (még nem próbáltam)
    Amúgy meg persze: nekem amíg nem jött meg az olyan HDMI kábelem a hangprojektorhoz, amin működött az ARC, BT-n csatlakoztattam a tévéhez, esténként meg én is BT-s fülessel szoktam tévézni. Csak kiválasztom a menüben, hogy éppen melyik szóljon, és annyi.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz marco0007 #77362 üzenetére

    Én okos tévét, ha használod a mindenféle okos funkcióit nem nagyon mernék mást venni, mint LG és Samsung: ezen kívül már előfordulhat, hogy valami nem, nem úgy, vagy nem sokáig működik rajta.
    Én pl. nézek tévét az egyik szolgáltató tévés alkalmazásán keresztül, az csak LG, Samsung, és bizonyos Panasonic tévékre elérhető...
    De elektronikai fórumokon szoktam olvasni, hogy pár éves tévéken már nem működik a pl. Youtube sem, a kisebbik lányomnál meg a kb. 12 éves LG-n minden működik, a Netflix is. Nem is olyan régen volt, hogy még kapott frissítéseket (...emlékeim szerint, bár nekem a 3-4-5 év is a "nem is olyan régen" kategória ;-)

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz herrká #77388 üzenetére

    A gyereknél egy 42LS570S van, azon minden tök jó...
    Lehet, hogy kellene a tévédnek egy reset?
    Netezni szoktatok rajta? Nem lehet, hogy megtelt a háttértára (átmeneti fájlokkal, vagy telepített alkalmazásokkal) , és azért hülyült meg?
    Ha jól tudom, teljes reset-et csak szerviztávval lehet csinálni, vagy infrás mobillal + szerviztáv funkciót tudó alkalmazással.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz rainman72 #77389 üzenetére

    Persze, nem egy pozitív tulajdonság... Én nem nézek oda, a képernyő közepére irányítom a tekintetemet, és ezzel el is intéztem a problémát ;-)
    De én "elvből" a legolcsóbb tévéket veszem az adott méretben, és nem várom el tőlük, hogy minőségben azt hozzák, amit a több kategóriával felettük lévőt.
    Az eladó persze elkezdte, hogy egy kicsit többért ott a 7300-as sorozat, egy kicsit többért a nem tudom mi, annál egy kicsit többért meg a Q-akármi sorozat, ami már ezt meg azt tud - de elmondtam neki, hogy nálam az elv: a legolcsóbb LG-t, úgyhogy maradok a 7000-nél ;-) Furcsán nézett rám, de nem zavart ;-)
    Úgyhogy most itt áll a nappaliban pár hete szerintem hihetetlenül olcsón (az első saját tévém 2000 körül egy 63 centis, 50Hz-es Samsung CRT volt, amit kb. 70.000 forintért vettem akkor, amikor 120.000 forint körül kerestem - ahhoz képest ez már tényleg a hihetetlen kategória :-) a szép méretes tévé, akkora, amin már filmes élmény a filmnézés, a képével teljesen elégedett vagyok, színek, mozgások, minden OK.
    A bevilágítást letojom: ha fekete sáv van alul-felül, tőlem világíthat rajta, nincs ott semmi hasznos, ha meg a teljes képernyőt kitölti a kép, akkor nem is látszik.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz herrká #77392 üzenetére

    Az durva lenne, ha az áramtalanítás reset-et okozna... Akkor minden áramtalanítás után újra be kellene állítani és fel kellene telepíteni mindent!
    És én pl. mindig áramtalanítok mindent, amit nem használok... ;-)
    Reset van a menüben (gyári visszaállítás, vagy valami ilyesmi) , lehet, hogy az is segít.
    A teljesen vásárláskor, új állapotba hozást elvileg csak a rendszertávval lehet megcsinálni.

  • Vasti74

    aktív tag

    válasz Rick4 #77471 üzenetére

    OK, hogy a két tévé ugyanúgy van beállítva, ha jól értettem (tehát százalékosan a különböző paraméterek) , de megkockáztatom, hogy az még az azonos típusú tévéknél sem hozna mindig azonos eredményt...

    Szóval inkább szemre kellene kihozni a maximumot külön-külön a két készülékből, aztán ha már úgy érzed, jobb képet nem lehet kicsiholni belőlük, akkor egymás mellé tenni őket ;-)

    Pl.: az alsó tévénél valami nem stimmel, mert hol vannak a művész úr ingéről a gombok???
    Meg úgy általában a részletek (már amennyire egy ilyen vacak képről meg lehet ítélni, de ez nagyon szembetűnő, hogy túl van tolva a fehér rendesen)

Új hozzászólás Aktív témák