Új hozzászólás Aktív témák

  • Tirith

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni TV vásárlásban, mert sajnos nagyon nem értek hozzájuk. Az utóbbi 8-10 évben nem is volt TV-m, viszont most úgy alakult, hogy vennék egyet. Tegnap óta böngészem a topikot, elolvastam az összefoglalót, de talán még bizonytalanabb lettem, mint előtte voltam. (Ha lehet annál bizonytalanabbnak lenni.) Úgy látom nagyon sok változós lett az is, hogy mi alapján választ az ember készüléket. A rengeteg új információ között elvesztem, ezért hagyatkoznék inkább a ti tudásotokra/tapasztalatotokra.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    150-160 ezer forint
    2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
    Az idő 80%-ban sportközvetítések, a maradék 20%-ban pedig filmek/sorozatok felirattal.
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    Kb. 2,5-3 méterről nézném. 50"-ra gondoltam.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    Kizárólag sötét szobában. Ha nappal nézném, akkor is besötétítenék.
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Szemből és egyedül nézném.
    6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
    Mivel nem vagyok jártas ebben a világban, ezért azt sem tudom pontosan, hogy mire képesek már a mai TV-k. Esetleg Spotify, YouTube, mert akkor néha arról menne zene.
    7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
    HDMI, jack-csatlakozó. Vennék hozzá egy kisebb hangfalpárt amit rákötnék.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    Mindegy, mert terv szerint falra szerelve lenne.
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    Nincs olyan márka, operációs rendszer amit előnyben részesítenék. Egy jó ár/érték arányú készüléket szeretnék venni.
    10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
    Amennyiben belefér az árba, akkor jó lenne 4K felbontású készülék.
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Új vagy használt, de mindenképpen garanciával.

    Előre is köszönöm a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák