Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Lauda #42522 üzenetére

    Azt írják a neten, hogy kell bele venni 2,5"-3,5"-os átalakítót, de nem csak CM-es jó bele, hanem akármilyen. Online rendelve 2-3 dollárért lehet kapni, nem egy nagy összeg, de a CM-es is csak 8-9 dollár körül van az eBayen. Szerintem meg nem kell venni, beleteszed ebbe a tálcába, amit linkeltél, és csak az egyik felén rögzíted, elég egy csavar, vagy egy pöcök, az SSD másik oldala szabadon maradhat, mivel nem ér el a 3,5 colos tálca másik széléig. Ha nagyon igénytelen vagy, akkor akár az SSD lóghat a tápkábelen is. Ez nem HDD, hogy vízszintben kell lennie, meg valaminek le kell fognia a rezonanciát, meg oda keljen szorítani a hűtéshez. Egy SSD alig pár gramm, szépen elvan, ellóg akárhol, mintha csak egy szabadon lógó molexcsatlakozó lenne. Az esztétikai igény, szerelési kényelem alapján döntsd el hogyan oldod meg.

    A notimhoz járó 2,5 colos beépítőkeretet kispórolta a noti eladója, az SSD-hez meg nem adtak, ezért amíg nem jött meg a 1,5 fontért rendelt keret, addig vékonyabb kartondobozból letéptem két fecnit, abból hajtogattam két harmonikaszerűen hajtogatott papírgalacsint, és azok támasztották az SSD mindkét oldalon. Kényszermegoldás volt, lötyögött a meghajtó a HDD-tartó rekeszben, nem kapaszkodott rá stabilan a SATA táp/adatcsatlakozóra, muszáj volt valamivel kitámasztani. Teljesen jól üzemelt úgy is a meghajtó több mint egy hétig, pedig hurcibálva volt a noti. Tegnap jött meg a beépítőkeret, az is ugyanúgy tartja. Mindegy hogy van rögzítve, csak a csatlakozók stabilan legyenek rajta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák