Új hozzászólás Aktív témák

  • gmeszaros

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnek 2 SSD-t venni:
    A.) A regi Lenovo Thinkpad T500 -as notebookomba, amibe az egyetlen es kizarolagos merevlemez lesz.
    B.) Egy tokba szeretnem rakni, hogy legyen egy gyors hordozhato merevlemezem, amire portable VirtualBox-ot telepithetek, es VM-eket hordozhatok mindenfele.

    Valaszok az elso hozzaszolasban levo kerdesekre:
    A1. Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
    Mindent ezen fogok tarolni (OS, programok, adatok). A gep szinte mindig be van kapcsolva. Sokszor fut rajta torrent kliens, es ejszakankent errol szol a zene is.
    A2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    Amennyibe kerul egy ennek a celnak megfelelo SSD. 20-25 ezer forint?
    A3. Mekkora SSD-re van szükség?
    128 GB biztosan eleg lesz. (Most is ekkora van az asztali gepemben, es eleg.)
    A4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
    Windows 7 vagy Windows 8.1. Meg nem tudom.
    A5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Laptop lesz, de a csatlakozorol nem tudok tobbet. Egy Lenovo T500-asba lesz, ami mar nem olyan uj gep. Probaltam keresni, de nem tudom, hogy mivel rendelkeznek ezek a gepek. Remelem nektek tobb tapasztalatok van ezen a teren.
    A6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
    Egy Lenovo T500-asba lesz, ami mar nem olyan uj gep. Probaltam keresni, de nem tudom, hogy mivel rendelkeznek ezek a gepek. Remelem nektek tobb tapasztalatok van ezen a teren.

    B1. Milyen felhasználásra lesz az SSD ( általános, vagyis oprendszer és programok alá, vagy nagyobb írási terhelést jelentő videóvágásra, vállalati szerverbe, stb.. )
    Kulso merevlemezkent lesz hasznalva. VirtualBoxot es hozza tartozo VM-eket akarok rajta tarolni.
    B2. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    Amennyibe kerul egy ennek a celnak megfelelo SSD. 20-25 ezer forint?
    B3. Mekkora SSD-re van szükség?
    128 GB-ra gondoltam, de ha tudtok mondani egy jo 256 GB-os SSD-t, amit szerintetek megeri megvenni, akkor lehet, hogy az jobb lenne.
    B4. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
    Windows 7 es Windows 8.1 alol lesz elerve USB3-on keresztul.
    B5. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    A masik topicba majd megkerdezem, hogy milyen kulso hazat ajanlanak hozza.
    B6. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
    Passz.

Új hozzászólás Aktív témák