Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enton

    addikt

    Hali lehet nem ide tartozik de azert proba cseresznye szoval tudna valaki nekem valami olyan routert ajanlani ami tud kezelni 3 gepet kabelrol es ket laptopot WiFi/Wireless-el!
    Ha nem nagy problema olyan beallitasi lehetoseg jol jonne h minen vonalat speedkorlatozasnak vetnem ala: valahogy igy:
    WiFi/Wireless 1Mbit
    es a kabeles gepek is minegyik kulon-kulon 1Mbit.

    Elore is kosz a valaszokat!

    "just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

  • Enton

    addikt

    Tényállás:

    Van 1 asztali gép és 1 laptop. Van házzá 8mbit thomi net(gyakorlatilag max 740kb/s) eddig szépen megosztódott egy switch-el ha kellet.
    Van eddig egy wifi-s telo hugomnak és a közeljövőben 1-2 héten belül lesz egy wifis már nekem is.
    Plusz néha lesz 1 vagy 2 laptop de ezek kábellel is elmennek, de ha már lesz wiwfi akkor inkább azon menjenek.

    A kérdés. Van itt pár darab olcsó wifis router:

    TP-Link TL-WR340GD - 3600
    TP-Link TL-WR741ND - 4100
    TP-Link TL-WR543G - 4700
    TP-Link TL-WR841ND - 5700

    Lényegi különbséget mit fogok tapasztalni én mint sima felasználó ezekkel?
    Értem azt ezen, miben tud nekem többet nyújtani a 4700-ba kerülő mint a 3600-ért árult darab?
    Van-e értelme pl ezt az 1100 ft-ot rákölteni pluszba?
    A leírások alapján sem látom, hogy bármelyik is lassú lenne ennek a szörnyengyors intrenetemnek a megosztására.

    6000-nél többet amúgy sem adnék bármelyikért is, nem látom értelmét drágábbnak.
    Értelmét talán egy duplaantennás usb-snek látnám ami tudna torrentezni. De gondolom az meg már bőven 10000-es kategória felett van.
    Igazából az TP-Link TL-WR841ND csak azért került bele a listába, mert 2 antennás amiből ha kell egyet megtudnék hosszabítani így át tudnám hidalni az esetleges jelromlást a 2-dik emelet és a földszint közt(sorház).
    Tehát a döntős tudjon kiszolgálni egyszerre 2 wifis telót(ezt 24/7-ben) és 1 laptopot (mikor hogy).

    Én úgyvélem teljesen elég a lególcsóbb is nincs nagy kritérum jelen esetben, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.
    Előre is kösz.

    "just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

  • Enton

    addikt

    válasz Beri #14794 üzenetére

    Tehát akkor 741 és 841 az ajánlot ezek közül meg döntsön a józan ész.

    Amugy jó nagy súrmóság ez a külön nem lehet dolog.
    De mi van akkor, ha én ezen videó alapján:

    [link]

    Az egyik antenna és becsavaró közé bebigyesztek egy:

    Ilyet

    A megfelelő hosszúságban és elhelyezem a kívánt hely közelében az antennát. Akkor ezen az egy antennán nem küld jelet mert látja hogy van rajta hosszabítás vagy mifene?
    Ezt most olyan nemnagyonértem dolog. Meg már kedvem lenne kipróbálni is, hogy működne-e.

    Usb-s-el akkor kb eltaláltam valahogy nem az olcsóbb kategóriában vannak még ugyebár?

    [ Szerkesztve ]

    "just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

Új hozzászólás Aktív témák