Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisszidi

    csendes tag

    Sziasztok,

    Szeretnék venni egy routert, de kicsit elvesztem itt az igények és az adott tanácsok között.
    Egy 1 szintes, tégla építésű házba lenne, ahol egy 90nm-s helységet kéne kiszolgálnia, a ház távolabbi pontjaiba egy erősítő juttatná el a jelet. A nagy helységben viszont egy TV (Netflix), házimozi, 2 DLNA hangszóró, 2 laptop, mosógép és szárítógép (igen, tudom... :D ), 2 telefon, nyomtató, fényképező és termosztát csatlakozna rá.
    Szeretném, ha NAS funkció is lenne benne, USB-s mobil HDD-t kötnék rá.
    Torrent futtatás is hasznos lenne.
    Interferenciára nem számítok, nincs szomszéd, de legyen Dual Band, biztos ami biztos.
    A net kb 20MB/s, WAN porton fog csatlakozni a routerre.
    Ha mindez 60e Ft körül vagy alatt megúszható, az boldoggá tenne, de rugalmas vagyok, hosszú távra kell. :)

    ASUS RT-AC66U B1 vagy RT-N66U jó lehet? Esetleg TP-LINK Archer C9, vagy abban nincs torrent?

    asus1
    Pontosan ez a gondom a jelenlegi Huawei B528-cal, de nekem nem csak játéknál. Egyelőre nem találtam megoldást, pontosabban mióta letöröltem a torrent klienst, jelentősen ritkábban fordul elő, de még mindig előjön néha.

    [ Szerkesztve ]

  • Kisszidi

    csendes tag

    Sziasztok,
    Ma bementem egy használt elektronikai cikkekkel foglalkozó boltba hátha van 4G routerük, és 2 is volt a polcon, mindkettô 80 eurós áron:
    Asus 4G-AC68U
    Huawei B525

    Melyik lenne a jobb választás?

  • Kisszidi

    csendes tag

    Sziasztok,

    Nemrég tanácsot kértem Asus 4G-AC68U és Huawei B525 routerekkel kapcsolatban, amire érkezett is segítőkész válasz MaCS_70-től, amit köszönök, minden igaz volt.

    A boltos srác odaadta mindkettőt, hogy próbáljam ki és vigyem vissza azt amelyik nem kell.

    Pár napja használgatom őket és megdöbbentem mennyire közel van a B525 az Asushoz a számomra fontos dolgokban.
    Megosztom a tapasztalatokat hátha segít valakinek.

    Asus 4G-AC68U mellett:
    -Rengeteg funkció (FTP, QoS, parental control, guest network, statisztikák...), nagyon jól paraméterezhető.
    -Alap NAS funkciók az USB-re kötött meghajtóra.
    -Beamforming pozitív hatása egyértelműen mérhető.
    -Részletes 4G beállítások, beleértve LTE csatornaválasztást, ami a Huawei esetén csak külön szoftverrel megoldható.
    -Jól kezel több magas adatforgalmú eszközt, nem tudtam úgy terhelni, hogy a 4k film szaggasson, míg a Huawei-en keresztül néha megakadt ha több lejátszás ment.
    -5GHz-es WiFi jele erősebb, 2 falon keresztül a 4k lejátszás folyamatos volt, míg a Huawei-jel gyakran megakadt.

    Huawei B525 mellett:
    -4G-n 5-10Mbps-mal gyorsabb feltöltés mint az Asus esetén, letöltés azonos.
    -Vezetékes hálózati meghajtókra stabilabb, gyorsabb írás és olvasás (kb 5MB/s-mal gyorsabb és nem ingadozik 20MB/s-t, sőt egyáltalán nem ingadozik)
    -Gyorsan indul újra.
    -Erősebb 4G vétel gyári antennával, jobb SINR (+3dB), RSRP (+6dBm), RSRQ (+8dBm) értékek azonos CellID és csatorna esetén.
    -A kevés beállítási lehetőség is lehet előny valakinek.

    Ugyan a Huawei routerben nem lehet LTE csatornát választani alapból, de külső program segítségével (LTEInspecteur, huaCtrl) ez orvosolható.

    Szóval ha nem kellenek a funkciók, csak netet akarsz és a belső hálózat otthoni, nem irodai jellegű, szerintem a Huawei jobb választás lehet. Ettől függetlenül még nem tudom melyik marad. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák