Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsMarc

    tag

    Sziasztok!

    Két routert szeretnék most vásárolni, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Elég laikus vagyok a témában, ezt kérlek nézzétek el nekem. Átnéztem a modelleket és ár/tudás/design alapján négyet kiragadtam közülük.

    A két routernek a következő feladatokat kellene ellátnia.

    1. router: Ennek egy komolyabb modellnek kellene lennie. 15-20 ezer Ft-ot szánnék rá maximum. 6-an használnánk vele általában az internetet itthon. A lakás amiben használnánk 100 nm2, jelenleg 120 Mbites UPC nettel. Ezt lehetséges, hogy 250 Mbites-re cserélném a közeljövőben. A fő szempont a stabilitás és a megbízhatóság lenne számunkra. Sokszor volt olyan a jelenlegi konfigurációnkkal (Linksys Cisco, 120 Mbites net), hogy valaki elkezdte használni a letöltést és az egész rendszer belassult. Ez gondolom valami egyszerű beállítással megoldható, hogy a torrentnek adunk egy maximum letöltési sebességet és az azt használja, a maradék pedig elég lehet internetezésre. Ezt hol kell beállítani?
    Mit jelentenek a Gigabite-os portok?

    Ezekre a modellekre gondoltam a fenti elvárások alapján.

    -TP-Link TL-WDR4300
    -Asus RT-N18U
    -Asus RT-N15U

    2. router: Ez a családnak kellene szintén egy nagy lakásba, 30-60 Mb/s nettel. Szintén a megbízhatóság és a stabilitás lenne a fontos, és hogy egy nagy ingatlanban (100 nm2+) jól szuperáljon.

    -TP-LINK TL-WDR3600 Én ezt néztem, már mondtam is faternak, hogy vegye meg, lehet sok lesz oda, de megbízhatónak, megfizethetőnek tűnt és még ajánlott is volt a márkák között. Még ha időben érkezik válasz, szólok neki, hogy mégsem ez lesz a nyerő.

    Várok minden hasznos tanácsot és segítséget.

    Köszönöm,

    Márk

  • CsMarc

    tag

    válasz Soma01 #37646 üzenetére

    Szia Soma, köszönöm szépen a gyors válaszod. :) Mivel laikus vagyok fogalmam sincs mire vonatkozik az 5 Ghz és hogy kell-e nekem. Ebben tudnál segíteni? Azt sem tudom, hogy a gigabytos portok mit jelentenek. Na gyorsan utánaolvasok, de mint egy óvodásnak magyarázzátok el légy szíves ti is érthetően.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • CsMarc

    tag

    Sziasztok!

    Router vásárlás előtt állok éppen és tanácsot szeretnék kérni. Korábban már jártam erre, akkor az Asus RT-N18-ig jutottunk, láttam még mindig ajánljátok. UPC 240/20 Mbit/s net lesz pénteken bekötve egy 100 nm2-es lakásba, falak mondjuk nem túl vastagok, de átlagban 6 laptop + 6 telefon fog wifire csatlakozni. Számomra rettentően fontos a stabil internet kapcsolat, ezért kiadnék többet is egy routerre, ha megéri. Mivel laikus vagyok a témában ezért elmagyaráznátok kérlek, hogy N56U, N65U, N66U modellek mivel tudnak többet az N18U-nál? Nem fogok játszani neten keresztül komolyabb játékokkal, lan kábelt sem fogok a routerbe dugdosni, mindössze arra van szükségem, hogy stabil net legyen minden eszközön a lakás minden zugában 24/7 a letöltésekhez és a munkához. Namármost jó lenne egy szimultán dual band, mert elég sok eszköz van, de ezt mondjátok meg ti.

    Szükségem van nekem szerintetek egy N18U-nál komolyabb routerre? Ha igen, melyiket ajánljátok a fent felsoroltak közül ár/érték alapján?

    "Ahhoz, hogy routerünkhöz 5 gigahertzes sávon tudjunk kapcsolódni, nem elég csak a router támogatása, hanem a kliens oldalon is kell támogatás, azaz a Wi-Fi kártyának vagy az USB-s Wi-Fi adapternek is ismernie kell a szabványt (ezek általában IEEE 802.11 a/b/g/n jelzéssel vannak ellátva)."

    Ezt pontosan hol lehet megnézni, hogy képes-e erre az eszköz?

    Továbbá még mindig küzdünk azzal, hogy ha valaki letölt, akkor az elszívja az egész netet másoknak ilyenkor használhatatlan. Egy új modem, egy új router és egy jobb net szerintetek meg fogja oldani a problémát vagy kellenek majd más beállításbeli módosítások is?

    Köszönöm szépen előre is a segítő válaszokat, kérlek nézzétek el nekem, hogy ilyen laikus vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák