Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hurjup

    csendes tag

    Milyen routert NE vegyek: a Xiaomi AX1800 reszemrol nem jott be.

    Harom hete birtoklom ezt a routert, ma lett elegem belole. A xiaomi telefont (HW es SW) mar tud gyartani, routernel meg csak a hardver allt neki ossze.

    Maga az app aranyos, de erosen limitalt. A webUI egyenesen spartai, tele ergonomiai gubanccal. Pl egy statikus cim hozzarendeles ugy nez ki hogy vagy mindent vagy semmit alapon a DHCP-n kapott cimet minden kliens megkapja, majd a folosleget ki lehet torolni. De van rosszabb is.

    Az openwrt 18.06 sajnos nem a legstabilabb joszag, es ugye a router erre epit. Betortem :) a routerbe hogy mutathassak egy kis izelitot a logokbol (router logot maskulonben nem lat a felhasznalo). A /tmp/ppp/pppoe.log -bol az ujrakapcsolodasi kiserleteket emeltem ki:
    2021-01-13 17:38:24 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:38:27 sent [PAP AuthReq id=0x2 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:39:13 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:39:33 sent [PAP AuthReq id=0x2 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:39:52 sent [PAP AuthReq id=0x3 user="nQt9MRi5RHx-gWi" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:40:04 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:40:07 sent [PAP AuthReq id=0x2 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:40:15 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:46:04 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:47:10 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:47:45 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:47:48 sent [PAP AuthReq id=0x2 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:48:03 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:48:06 sent [PAP AuthReq id=0x2 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:48:32 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:48:35 sent [PAP AuthReq id=0x2 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:50:59 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]
    2021-01-13 17:51:13 sent [PAP AuthReq id=0x1 user="l**********-**c" password=<hidden>]

    Igen, ez 18 kiserlet negyed oran belul. Azaz negyedoran keresztul gyakorlatilag nem volt net. Ez eleg vagany mondjuk egy videokonferencia kozepen.
    Ami meg tetezi a dolgot, hogy az otodik kiserlet egy olyan userrel probalkozik ami nem az enyem! Szoval valami igen komolyan el van csuszva.

    Ja es a hatotavolsag azert olyan jo mert a megengedettnel joval erosebben sugaroz. Gondolom ez all a "through the wall" beallitas mogott.
    2.4Ghz: 26 dBm ( 398 mW), mig a megengedett 100mW
    5GHz: 28 dBm (630 mW). Ez atlagos jelerosseg beallitas mellet valoszinuleg oke, a bibi az hogy ezt nalam jelenleg a 149-es csatornan teszi, es az ETSI standard szerint (ha jol ertem) ott meg kinaban sem lenne szabad sugarozni.

    Ki-ki dontse el, hogy a jovobeli frissitesekben bizva akar-e egy ilyen routert. Ha a valasz igen, akkor a redmi ax5-ot javaslom, gyakorlatilag ugyanez a hardver es szoftverkornyezet, de par ezressel olcsobban. Illetve gyanus hogy ez utobbit a xiaomi "updated design" felutessel ax1800 neven kezdi mostanaban tolni: https://www.mi.com/global/mi-aiot-router-ax1800

    [ Szerkesztve ]

  • hurjup

    csendes tag

    válasz hurjup #86571 üzenetére

    Sziasztok

    Ujra routert keresek. Arnyalom, miert...

    Adott egy DIGI 1000-es FTTH kapcsolat minden nyugjevel (kimarado LCP echo valaszok es meg ki tudja mi). A DIGI modem/router bridge modban van, igy transzparens, nem tudom mi zajlik a dobozon belul. Par honapja csereltek amugy egy gyari uj darabra.

    Korabban Archer C7 v2-m volt legutobb 19.07.6 alapon. A PPP kacsolat stabil volt (dolgozni kellett vele), de a wifi-t idonkent eldobalta, azzal nem tudtam mit kezdeni. A csalad cincogott, csere.

    Szoval lett tornyos xiaomi ax1800 mivel jo a hire es minosege marketingje. Egy porosabb openwrt-re (18.06) epul, ami onmagaban nem lenne baj, de a kinaiak jelentosen rontani is tudtak rajta. Valamennyi izelitot leirtam belole a kommentben amire most valaszolok. Itt a wifi atomstabil, de a PPP kapcsolat random szakad. Szerencsere be lehetett torni a routerbe (lehet szandekosan hagytak a kiskaput), a PPP stabilitast tudtam javitani, de nem lett tokeletes. Ugye ez kellemetlen, mivel igy mar kabelen es wifin is elmegy a net. Ujra szetneztem.

    Vegul par napja vettem egy tp-link ax10 -et. Ok mar tobb ideje foglalkoznak routerrel, es itthon szeretik is a tipust (arukereson top akarhanyba soroltak). Namost, a wifi itt is stabil, de a PPP nem. Amennyire a gyatra logokbol megmondhato, nagyjabol ugyanugy esik es kel mint a xiaomi. Ugye az ax10 broadcomos, de a hatterben ettol meg egy ismeretlen de velhetoen poros openwrt-re epul. Rutinosak, ebbe a routerbe nem lehet betorni, tehat konfiguralni sem.

    Osszefoglalva, a valoszinu felallas az hogy a 19-es openwrt alatt a PPP kapcsolat stabil, a regebbieken nem. Azaz valoszinuleg nem a DIGI sara a szakadozas.

    Ha barkinek hasonlo (DIGI 1000) netkapcsolata van ES atomstabil nala a net, szivesen vennem ha beirna milyen routere van. De igazabol barmilyen velemenyt szivesen fogadok... koszonom elore is.

  • hurjup

    csendes tag

    válasz Dr.NX #96066 üzenetére

    Elvben a kinai kivitele okosithato, a nemzetkozi kiadas nem. Epp most bujom a forumokat, mi is van.
    Gshopper 40 ajroert adja, ingyen futarral.

  • hurjup

    csendes tag

    Sziasztok!
    Igy 2022 masodik feleben milyen routert ajanlanatok az alabbiak ismereteben?
    - Digi FTTH -> 1000-es LAN portok, legalabb 3
    - Legyen okosithato (openwrt), a stock firmware-ben tapasztalati alapon nem bizom
    - ha USB port is van rajta, nem fogok megharagudni.
    - A wifi6 nem must have, az en felhasznaloi stilusom mellett inkabb csak gimmick. Mesh-ben sem gondolkodom egy ideig.
    Jelenleg egy fekete es feher xiaomi ax1800-am van (cserelgetem oket). Jo hardver, pocsek szoftver, sosem lesz ra openwrt. Hiaba tortem be ra es piszkaltam fel, nem lett sokkal jobb. (Amikor a Digi b*zizik valamit es ujrakapcsolodik a modem, sulyos esetben egy oraig nincs net. De szvsz a hold allasa, vagy ha a kinai kemkozpont offline-ba megy is eleg hozza. Ertelmes logokat nem tudok kiszedni belole.)
    Egy bo eve probaltam tp-link ax10-et es ax20-at, azok a digis net-rancigalast meg kevesbe toleraltak.
    ASUS RT-AC85P a jelenlegi befutom, de leginkabb mert alulinformalt vagyok. (A MT7621AT az internet szerint legalabb 8 eves, es ugye MIPS).
    Illetve (lasd elozo HSZ-em) most jott egy fules hogy allitolag a xiaomi ax3200 global(!) verzioja is okosithato. 40EUR-ert megerhet egy probat, ha nincs jobb otletetek.

  • hurjup

    csendes tag

    válasz tha_answer #96128 üzenetére

    Prosumer... szep eufemizmus.

    Igen, gondoltam a fentire, de ugy mar tenyleg tul sok lenne a kutyu. A fileszervert :U a folyamatos router-cserebere miatt kinomban igy is kiszerveztem egy coreelec-es box ala, de azzal el is ertem a jelenlegi komfortzonam hatarat.
    x86 alatt x86 openwrt-t ertesz amugy? Vagy pfsense es hasonloak?

    Szoval az 'A' terv tovabbra is egy ertelmes openwrt-sitheto router lenne.

  • hurjup

    csendes tag

    válasz tha_answer #96130 üzenetére

    Hat jo. Ha az x86 vonalat erositenem arra van (par) konkret javaslatod?

    Ragugliztam arra is hogy "asus axe". Csak addig nevettem a talalatokon amig meg nem lattam az arcimket (262e).
    Lehet hogy ez mar a kor, de az en eloiteleteim szerint egy router egy kavics egyszerusegu, agyonoptimalizalt hardver a megfelelo portokkal, ami epp elbir a feladataval. Ha 5W-nal nagyobb a fogyasztasa max terhelesen vagy tobbe kerul mint egy alsokategorias telefon, akkor mar gaz van.

    Illetve idokozben azert csak megvettem egy ax3200-t, amin par ejszaka kielhetem a kokanyolasi prosumer hajlamaimat.
    De ettol meg nem biztos hogy meg is fogom tartani. Szoval ha van a kozelben valaki problemas digi nettel es van tuti tippje, ne kimeljen.

  • hurjup

    csendes tag

    válasz mikk2000 #96134 üzenetére

    stock firmware-ben tapasztalati alapon nem bizom
    A kiprobalt stock FW-k alapja valami porosabb (18.06) openwrt volt, annyira szetmoddolva hogy az anyja sem ismerne ra. Negy sajat routernel szivtam / szivok vele, koszonom, tobb nem kell belole. Nem kell sokat visszalapozni akar itt hogy ASUS biztonsagi patcheken parazzanak. Cserebe valoszinuleg jobb a wifi. Ennyike.

    Amikor a Digi b*zizik
    Nem a vedelmeben, de az egyik ismerosom vodaval (vagy hogy hivjak ma), a masik telekommal sziv hasonloan. Akkor most melyik is legyen?
    A digivel mar csereltettunk modemet, de ettol fuggetlenul nem multak el a bajok. Illetve igen, ra par honapra, hogy szuk masfel ev mulva hasonloan ujrakezdodjenek. A problema forrasa nem hazon belul van.
    De ha pattognek hogy szar a net, akkor elobb-utobb kijonne egy overallos faszi, racsatlakozna a modemre, konstatalna hogy minden rendben, szamlazna es elbucsuzna. Nem ereznem jobban magam tole.

Új hozzászólás Aktív témák