Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Buckey

    senior tag

    válasz MaCS_70 #72726 üzenetére

    Én csak simán modemként használom, még a WIFI (ami csak n-es) is ki van kapcsolva. LTE router ---> switch ---> gép stb.

    De ha kellene AC WIFI, akkor vennék egy ilyent (vagy hasonlót), és a switch-ből kábellel megkapná a netet és kész is.

    Mondjuk egy router természetesen jobban konfigurálható, több mindent lehet vele csinálni, de ha csak ezen múlna, akkor vennék egy menedzselhető switchet, és nagyjából meg is van oldva a probléma. És szerintem stabilabb is lenne a cucc, ugyanis minden funkciót külön részegység végezne.

    De még a mobilnet nem tart ott, hogy böngészésen kívül komolyabb, összetettebb feladatokra használni lehessen. Talán az 5G, de szerintem az is korlátozva lesz, mint most a 4G.

    Hogy frissítéskor miket vesznek el, abban szerintem a szolgáltatók keze is benne van titokban. Összeomlana a hálózatuk, ha mindenki mobilnettel több száz gigabájt adatot forgalmazna havonta. Muszáj valamit csinálniuk, hogy aki többet akar, mint böngészni, annak legyen valami korlát. Így a szolgáltatók nem érintettek, nem ők a hunyók.

Új hozzászólás Aktív témák