Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz TriX2010 #72407 üzenetére

    Több helyen - négy rémlik, de megnézem majd a kapcsolódó jegyzeteket - is cseréltem C1200-at, mert gond volt azzal, de van olyan, ahol kitettem már régen és azóta sem jeleztek problémát, szóval igen, több tényező (akár úgy is lehet fogalmazni, hogy részben szerencse) függvénye. (Kevés helyre tettek ki ilyen típust, ahol csak az fért bele adott pillanatban a keretbe, szóval a problémás és cserélt darabok aránya is rossz.)
    Össze nem lehet szedni infókat, én legalábbis nem elégednék meg a neten innen vagy onnan összeolvasottakkal, azokra nem támaszkodnék ajánlás kapcsán és szerintem sokan vannak még így ezzel. Számtalan típus van, amit úgy húznak le vagy istenítenek, hogy nem értenek hozzá, azt sem tudják, mit is kellene pontosan nézni a működés kapcsán, ha részletesebb leírásra lenne szükség.
    Biztos nem követed akkor folyamatosan ezt a topikot, mert az én hozzászólásaimban pont olvashattad volna, hogy jó ideje Linksys routert használok, konkrétan EA7500 v1 típust (fontos a v1, mert a mostanság kapható v2 már eltérő, valamennyivel gyengébb hardverű, bár attól az is jó), amivel nagyon elégedett vagyok, bátran ajánlom mindenkinek, de vannak még más Linksys típusok is, amikkel jók a tapasztalataim. (Jobbak, mint például az RT-AC87U és társai típusokkal, pedig azok sem szerepeltek rosszul nálam.)
    Sőt, ha csak a keresőbe beírod itt, hogy Linksys, másoktól is dob találatokat, olvashatod, hogy vannak jó típusai, de nem olcsók és ez az általam is írt kulcs, részben emiatt mellőzik sokan.
    Az a helyzet, hogy hiába ajánlom például az általam is használt Linksys routert, tapasztalatból mondom, sokan úgy vannak ezzel, miszerint nem akarnak érte annyit kifizetni, inkább kérik az olcsóbb RT-AC66U B1 és társai típusokat.
    Itt a topikban sem kimondott leragadásról van szó, egyszerűen csak van néhány típus minden kategóriában, ami a gyakorlatban is ismert működésű és megfelelő ár-érték arányú, ezért ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

  • MaCS_70

    félisten

    válasz TriX2010 #72407 üzenetére

    A TP-Link AC1200-ról:

    Én egyetlen ilyet ismerek személyesen, és az bizony újraindulgat. Más kérdés, hogy a gazdáját ez nem zavarja.

    A többiről:

    Ez egy közösségi oldal. Mindenki lelkesedésből dobja be a saját tudását és tapasztalatait a közösbe, ami sokak részéről már eleve egy nagyon komoly erőfeszítés.
    Nem nagyon van helye reklamációnak azért, mert kevesled.

    MaCS

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • kateb

    tag

    válasz TriX2010 #72407 üzenetére

    Hi!
    Bár nem vagyok régi fórumtárs, de a jelenlegi D-Link DIR 600-as routeremről nem tudok rosszat írni. Nem is azért szeretném cserélni, mert gondjai lennének, hanem azért, mert csak 2,4 gigás és a környékünkön mindenki ezt használja, 5 gigán meg nincs senki (még), valamint max 150 Mbps a sebesség, ami a mostani 100/10-hez elég, de ha feljebb megyek, akkor már kevés lesz.
    A tapasztalatom egyébként az a routerrel, hogy amit tud, azt nagyon stabilan tudja. Folyamatosan be van kapcsolva, sosem fagy le, nem melegszik. 10x10-es, kétszintes családi ház 90%-át lefedi normális wifivel. Viszont amint elhagyjuk a házat, drasztikusan csökken a sebesség. Bár érdekes módon csak a letöltési sebesség változik, a feltöltési sebesség szinte mindenhol ugyanannyi. Ki nem fogom dobni, AP- ként jó szolgálatot tehet még a kertben.
    Hetekig nézegettem a routereket és majdnem vettem egy Ubiquity amplifi HD-t, ami egy elég jó minőségű otthoni megoldásnak ígérkezett, de több külföldi fórumon is olvastam, hogy többeknél a gariidő lejárta után beadta a kulcsot. Ahhoz pedig elég drága, hogy 1-2 évre vegyem.
    Tehát most megpróbálkozom egy Linksys ea8300 ketyerével, aminek szintén vannak gondjai, de az orvosság is megvan rá.

Új hozzászólás Aktív témák