Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kateb

    tag

    Sziasztok!
    Kétszintes családi ház, plusz kert a helyszín (40-es tégla falak).
    Jelen pillanatban egy D-Link DIR600-as router van szolgálatban a felső szinten, de a meglévő 100/10-es netcsomaghoz már kevés. LAN-on még megugorja a 90 Mbps szintet, de wifin a router mellett ülve is csak 35, max 40 Mbps az átviteli sebesség. És persze az alsó szinten ennek is már csak a fele, a kertben-teraszon (25 méter a routertől) meg már csak nyomokban.
    Szóval csere lesz. Egyrészt nagyobb hatótávot, másrészt nagyobb sebességet szeretnék wifin, és masszívabb jelet az alsó szinten. Nem elvárás, hogy lent ugyanaz legyen a sebesség, mint fent a routernél, de olyan 50 mbps azért nem ártana. Cat kábel vezetésével és AP-vel várnék még, hátha elég lesz egy ütősebb router. Ha nem, akkor majd kábelezünk.
    Első körben vennék valami normális routert, ami többet tud, mint amennyi most jelen pillanatban kell, mert hát a netcsomag záros határidőn belül változni fog valami nagyobbra és akkor már erre ne legyen gond.
    Tehát AC-s, gigabites, dualband-es router kellene, erős wifi képességekkel, stabil, problémamentes működéssel. 4 LAN port elég lesz. Mindenféle extra fícsörök nem érdekelnek, egyet tudjon, de azt jól: rúterkedni.
    Hozzászoktam a problémamentes eszközökhöz, folyamatosan be vannak kapcsolva a mostaniak is, több hónap is eltelik a készülékek kikapcsolásai közt. Nem bánnám, ha az új ketyere is hasonlóan stabilan és gond nélkül működne, bár tisztában vagyok azzal, hogy ahogy haladunk előre az időben, úgy születnek egyre silányabb minőségű, rövid időre tervezett hulladékok, amit extra profittal megfejelve aranyáron akarnak a gyártók eladni.
    Átlagos netezés megy majd rajta, játék semmi. 2 pc, 2-3 telefon, chromecast lógna rajta. Nem bánnám, ha negyven ezer Ft alatt lenne, de ha van olyan hw, amiért nagyon megéri kicsivel többet kiadni, akkor megfontolom esetleg.
    Ahogy látom itt főleg az Asus az ajánlott brand, de azt is olvastam, hogy ezek 70+ fokon működnek. Ez az erős melegedés általános jelenség az újabb routereknél, vagy csak az Asus sajátja? Mert nem biztos, hogy egy időzített bombát szeretnék itthon hagyni. A mostani eszközeim épphogy langyosak.

  • kateb

    tag

    Sziasztok!
    Pár napja írtam ide a fórumra router ügyben. Azóta annyi változott, hogy első körben vennék egy MESH routert, aztán ha a körülmények indokolják, akkor bővíteném. A ház kb 200 nm, plusz a kert 7-800. Ubiquity amplifi eddig a nyerő, de most találtam egy jó összehasonlító oldalt, ha netán érdekel valakit:
    https://analiti.com/compare

  • kateb

    tag

    válasz TriX2010 #72407 üzenetére

    Hi!
    Bár nem vagyok régi fórumtárs, de a jelenlegi D-Link DIR 600-as routeremről nem tudok rosszat írni. Nem is azért szeretném cserélni, mert gondjai lennének, hanem azért, mert csak 2,4 gigás és a környékünkön mindenki ezt használja, 5 gigán meg nincs senki (még), valamint max 150 Mbps a sebesség, ami a mostani 100/10-hez elég, de ha feljebb megyek, akkor már kevés lesz.
    A tapasztalatom egyébként az a routerrel, hogy amit tud, azt nagyon stabilan tudja. Folyamatosan be van kapcsolva, sosem fagy le, nem melegszik. 10x10-es, kétszintes családi ház 90%-át lefedi normális wifivel. Viszont amint elhagyjuk a házat, drasztikusan csökken a sebesség. Bár érdekes módon csak a letöltési sebesség változik, a feltöltési sebesség szinte mindenhol ugyanannyi. Ki nem fogom dobni, AP- ként jó szolgálatot tehet még a kertben.
    Hetekig nézegettem a routereket és majdnem vettem egy Ubiquity amplifi HD-t, ami egy elég jó minőségű otthoni megoldásnak ígérkezett, de több külföldi fórumon is olvastam, hogy többeknél a gariidő lejárta után beadta a kulcsot. Ahhoz pedig elég drága, hogy 1-2 évre vegyem.
    Tehát most megpróbálkozom egy Linksys ea8300 ketyerével, aminek szintén vannak gondjai, de az orvosság is megvan rá.

  • kateb

    tag

    Sziasztok!
    Gondoltam megosztom veletek a routervásárlási élményeimet.
    Egy ideje már böngésztem az oldalakat router keresgélve, mikor is az egyik cég (I..n) egész jó áron kezdett kínálni egy linksys ea8300-t. Aludtam rá egyet és a vásárlás szándékával keltem fel, de már csak 20 ezer forinttal drágábban láttam, mint előző nap. Annyiért azért nem kell-gondoltam, kezdtem másfelé nézegetni.
    Következő nap egy árösszehasonlító oldalon ismét feltűnt a „jólárasított” hardware, most a b…m….t kínálatában. Nosza rendeltem is egyet. Néhány nap után hívtak, hogy ez már kifutó termék és sajnos nem tudják teljesíteni a rendelésemet, amit töröltek is (mondjuk ezt a "kifutó" termék 15-20-al drágábban mégsem kifutó, ahogy más oldalakon láttam). A cég online felületéről is lekerült a termék
    Talán nem meglepő, következő nap ismét feltűnt a router sokkal kedvezőbb áron kínálva, mint a többi cégnél, ezúttal a P.l..d kínálatában. Most már csak a kíváncsiságtól hajtva rendeltem egyet, vajon hány nap kell, hogy sajnálkozva hívjanak.
    A rendelt termék aktuális státuszáról folyamatosan kaptam az értesítést a cégtől. Először nem-nem volt a státusz (nagykerből visszaigazolva – beérkezett a boltba), aztán változott nagyker által visszaigazolt, de boltba még be nem érkezettre, majd ez bővült azzal, hogy hétfőn kapják meg a nagykertől. Aztán jött a következő értesítő, a státusz ismét nem-nem lett, bár a megjegyzésben még szerepelt, hogy hétfőn kapják meg a nagykertől. Természetesen (már vártam) tegnap kaptam egy újabb állapotot, ami megegyezett a kiindulásival. Érdekes viszont, hogy a cég kínálatában továbbra is szerepel a termék a nyomott áron, a weblap szerint tegnap este lett frissítve az oldal és ott az szerepel, hogy „raktáron”. Gondolom itt a (valószínűleg) kínai gyártó shenzeni raktárára gondolhatnak, mert hogy Pestről ezt az oda-vissza 80 kilométert már gyalog is letudtam volna ez alatta a pár nap alatt, az biztos. 😊
    A hét első munkanapja van, már várom a telefont…

  • kateb

    tag

    Sziasztok!

    Megjött a Linksys EA8300 routerem. Beüzemelés elég gyors és zökkenőmentes volt. Üzemi hőmérséklete nem magas, épphogy langyos, zajtalan működés.
    Az elődjével, a D-Link DIR600-al már megcsináltam a házunk wifi térképét, ma szántam rá időt, hogy az új vasat használva ismét végigméricskéljem a helyiségeket.
    Egy Asus Memo Pad 581 CL tabletet és egy Redmi Note 5 pro telefont használtam a méréshez, mint az előző alkalommal is. A jelerősség figyelésére a Wifi analyzer appot alkalmaztam, a le- és feltöltési sebességet pedig az Ookla sebességmérőjével mértem.
    A net 100/10, kábeles szolgáltató.
    A tapasztalatok:
    A router az emeleten van. Ezen a szinten nincs drasztikus különbség a D-Link és a Linksys jelerősségge közt.
    Az alsó szinten kb -3 -5 Dbm-el erősebb a Linksys jele, mindenhol. Persze ezen 4 antenna van a D-Link egy antennájával szemben. Itt egyébként nagyobb eltérésre számítottam a mértnél.
    A nagy eltérés nem a jelerősségnél mutatkozott, hanem a letöltési sebességben. A D-Link 30-40 Mbit sebességet biztosított a 100-ból, a Linksys 100-ból 103- 105 Mbitet produkált.
    Számomra fontos eredmény volt a két telefon közti különbség is. A Xiaomi Redmi Note 5 pro kb 15-20 százalékkal jobb értékeket mutatott az Asusnál a wifi jelerősségét tekintve. Gondolom nagyobb nyereségű antennát használnak a Xiaominál, vagy egyéb hardver erősebb a házban, nem értek hozzá. 😊

  • kateb

    tag

    válasz kali #72576 üzenetére

    Hi!

    Ez a frekvencia-dolog eszembe sem jutott. A DLink csak 2,4 sávot tud, a Linksys pedig 2,4+5+5-öt. Kíváncsiságból esetleg valamikor szerét ejtem a próbának. Kilövöm a 5 gigás sávokat, hogy csak a 2,4 maradjon, 'oszt' meglátjuk.
    Bár igazándiból pont az 5 gigás sáv miatt vettem meg a routert, mert az Analyzer szerint a környékünkön mindenki csak a 2,4 GHz-et használja. Zörög is rendesen a wifi! :)
    Egyéb elfoglaltságaim miatt még nem volt időm tüzetesebben foglalkozni a router smart wifi részével, de talán mindig az optimális csatornát használja automatikusan?? Tudja fene, a vétel óta nem foglalkoztam a csatornákkal, elég volt, hogy a 100-as net wifin is 100-as lett, nem csak LAN-on.

Új hozzászólás Aktív témák