Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcll

    senior tag

    válasz Core2duo6600 #62096 üzenetére

    Köszi az infókat.
    Mikrotik-om van (Routerboard hEX RB750Gr3), ezen próbálkoztam. Sajnos nagyon nem ismerem ennek a világát erre rá kellett jöjjek, bár pár dolgot sikerült megoldani (igaz külső segítséggel), de sokmindent nem úgy csinált ahogy akartam.
    Tulajdonképpen az összes általam felvázolt dolgot tudta, beleértve a 4)-est is, és nincs is managelt switch-em. (amúgy a 4-es pontot egy régi routerem is anno megoldotta)
    Szóval nekem a Mikrotik túl bonyolult. De ha a mostani routerem még bírja egy darabig és lesz időm, lehet nekiállok megtanulni. Nem egyszerű a világa az tuti. Amúgy tegnap játszadoztunk vele, és pl a port nyitással sokat szoptam, sosem akart menni, hiába resetáltam. Aztán kiderült hogy rosszul volt resetálva és egy alapkonfigot töltött be, ami miatt nem mentek a port forwardok. Azokat sikerült elindítani, de most sem jó, mert pl nekem fontos hogy a 80-as porton egy belső szervert lehessen elérni. Elsőre úgy tűnt sikerült is, aztán kiderült hogy majd minden 80-as kérést amit a netre indítok, az a belső szerver 80-asára routolja.. Ha viszont beállítottam az incoming interfészt akkor meg sehogy sem ment. És itt el is akadtam. Neten találtam leírásokat, egyikkel sem jött össze.
    Viszont ez itt off. :) Bocsi. ;)

    "Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

Új hozzászólás Aktív témák