Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz psg5 #54697 üzenetére

    Ugyan arra mint a 2,4 GHz-t, mindenfélére.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • válasz psg5 #54697 üzenetére

    Paneloknál, vagy más sok lakásos társasházaknál szinte már csak az 5Ghz-en található szabad csatorna... ami az egyik feltétele annak, hogy értelme legyen normálisan WiFi-t használni.
    A 2,4 Ghz nagyobb területen szór, azaz szennyezi a környezetét és mások lakását és az a kb. 12 csatorna nagyon hamar betelik egy lakótelepen.

    Az én esetem, amit tudom, hogy sokan nem akarnak és nem is fognak követni.
    Én pl. kikapcsolom az egészet amikor nem vagyok otthon és éjjel is amikor alszunk (távirányítós konnektor), továbbá minden eszköz kábelezve van (Nemcsak PC, hanem pl. a TV is, plusz minden szobába raktam UTP aljzatot)... Valójában Cat6 FTP, de tök mindegy... Ezek után látható, hogy én pl. hétköznap csupán néhány órát szennyezem a környezetemet, míg hétvégén is csak átlag 12 órát. Vannak emberek ahol tényleg 7/24-ben megy a net, de mivel én nem lopok semmit :R, így arra sincs szükségem. ;) A dinamikus IP miatt, nálam a felhőben való tárolás egyszerűbb, célszerűbb és megbízhatóbb megoldás, mint egy kintről elérhető házi NAS... de annak is megvan a maga értelme, ha pl. saját multimédiás tartalmat szeretnénk mindig elérni házon belül.
    A lakás egy öreg társasházban található, nem vagyok milliomos, de akár egy aktuális festés alkalmával is be lehetne kábelezni a lakást és akkor jóval kevesebb kérdés lenne ebben és a hasonló topikokban. Hiszen ott lenne a Wifi vagy éppen egy AP, ahol arra szükség van és nem ott, ahol a szolgáltató az adott lakás szélét átfúrta. :N Elnézést az OFF-ért, de az 5 Ghz-es kérdés sok esetben nem a sebesség miatt érdekes 2016-ban, hanem a szennyezők miatt. A szennyezés pedig az ilyen eszmefuttatáshoz kapcsolódik.
    - azaz jogszerű internet használat (ebbe nem illik belekötni),
    - aztán ha nem kell kikapcsolom (alap dolog minden másnál, akkor itt miért nem?),
    - aztán csak ott használok Wifi-t, ahol kell (elismerem, ez a kábelezés dolog befektetést igényel, ezért bele lehet kötni, de óriásit lehet vele nyerni)
    - Oda rakom a Wifi-t, ahova kell (gyakran a lakás központi része, és ez csökkenti a szomszédok szennyezését, és megold sok gondot)

    Na erről is szól az 5GHZ-es kérdés :R Off-ba raktam, hátha tanulságos, de nemcsak magánvélemény, mert én így csinálom, nem csak mondom. Ha valaki magára veszi az nem baj, akár a szomszédaim is lehetnének... :D Ők a többség.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák