Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz n@p@lm #15159 üzenetére

    nem, hogy ilyen routert, hanem erősebbet is! megfelelően húzósra kell venni például a torrentes beállításokat, ezer szálon tölteni fel és le, és már kész is a baj!

  • Coolmat

    őstag

    válasz n@p@lm #15159 üzenetére

    Irdatlan sok egyidejű kapcsolattal :) Rendesen bekonfigolva a munkaállomásokat és a routert nem lehet gond (pláne ha a torrent nem játszik). Visszatérve a router kérdésére: egy 741ND most durván 4,5k Ft, ha mégse válna be nem egy hatalmas összeg mint kidobott pénz (el is lehet adni :) ). Felrakható rá Openwrt vagy DD-WRT, nekem ez utóbbi szimpatikusabb, lévén nem kell semilyen Linux/Unix tudás a feltételéhez (mintha csak gyári fw-t frissítenél, csak körültekintően kell kiválasztani a megfelelő file-t) és beállításához, mellette igen sok extrát tud a gyárihoz fw-hez képest, ajánlom figyelmedbe ezt a demo oldalt, azon belül is az Access Restrictions és a NAT/QoS menüpontot ami fontos lehet irodai felhasználásban. Megmértem a routing sebességét, aktív QoS szabályok mellett 50Mbit/s volt egy irányban (anélkül 73 Mbit/s, gyári fw-el 84 Mbit/s), a PPPOE-s 24 megás ADSL meg sem kottyanhat neki.
    Félre ne érts, nem a Zyxel ZyWall ellen akarok beszélni, mert biztosan jó router és nem egy kategória a kettő, csak nektek small office környezetbe a TP-Link is bőven elég lehet.

    Intruder2k5: a körülményeket figyelembe véve (25 megás ADSL és 15 gép) valamint a fentebb írt tapasztalatom alapján igen, simán működőképes lehet a dolog. Tudom nem bízol a márkában rossz tapasztalatok miatt, nekem is vannak rossz tapasztalatok más márkával, konkrétan D-Link DIR100 típus üzemelt a koliban a TP-Link előtt, hát az maga volt a pokol. Emiatt mégse vonom le a kollektív következtetést hogy az összes D-Link szar.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák