Új hozzászólás Aktív témák

  • tibi970307

    tag

    Sziasztok!

    Telekomos ZTE H368 HGW WI-FI-je elég gyenge, 50Mbit megy rajta át maximum és az is csak bizonyos hatótávolságon belül.
    Először néztem WI-FI repeatert, de az nem oldaná meg az alacsony sávszélességet.
    Jelenleg egy kábeles router csatlakozik rá, azzal van megosztva az internet kábelesen a médiaplayerre, erősítőre, notebook dokkolóra. Ezt akarom kicserélni egy WI-FI routerre.

    Először megláttam a Gearbesten egy ASUS RT-N12+ modellt, amire rákerestem itt, meg is vásároltam és csak a vásárlás után láttam, hogy a D1 modell az más, mint a +.
    Mivel volt pontom, kuponom és GB Wallet egyenlegem így 3300Ft-ba került. Nagyon nem lőttem mellé, igaz? Nekem csak annyi lenne a lényeg, hogy tudja hozni azt a 75-80Mb/s sebességet, amit tudna kábelen a HGW is.

    Továbbá hogyan érdemes konfigurálni?
    Jelenleg az is a gond, hogy a HGW-től legmesszebb lévő szobában már nem annyira erős a jelszint, így olyan 10Mb/s megy át oda. Arra gondoltam, hogy ugyanazt az SSID-t és jelszót adva neki "kibővíteném" a lefedettséget. Érdemes így? Vagy erősebb lesz a routert WI-FI-je és nem biztos hogy szükség lesz a HGW WI-FI-jére?

Új hozzászólás Aktív témák