Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Sziasztok. Baromira meguntam, megelégeltem azt, hogy a nagyszobában néha egyszerűen használhatatlan a net annak ellenére, hogy a jel az rendben van. Telekomos, 120 Mbit-es netem van, a router (TP-Link Wr941ND) a hálóban van, a hálószoba és a nagyszoba között van még előszoba+fürdő. Régen úgy rémlik, nem volt ennyire sz.r a net a nagyszobában sem. Annyi kül. volt talán, hogy a router a sz.gép ház tetején volt, most meg kb. 2 méterrel arrébb a TV fölött a polcon, "szekrényben" (elölről nem zárt). Most nem tudom, hogy vajon a szekrény leárnyékolja, vagy mi a fene? Na mindegy. Szóval segítsetek kérlek. Az a tervem, elképzelésem, hogy vennék egy új routert a mostani helyére, és a jelenlegit meg átvinném a nagyszobába, rátennék egy custom fw-t, és úgy állítanám be, hogy az új router jeleit továbbítsa. Nem tudom, mi a neve (AP, bridgw, range extender?), vagy hogy mi a legjobb beállítás, opció ilyenkor. Működőképes lehet az elképzelés? Szóval ez ügyben kérném a segítségeteket a probléma megoldására. Kábelezés nem jön szóba! Az lenne nyilván a legjobb, de nem tudok, és nem is akarok most a 2 szoba közt kábelezni. (Majd ha lesz egy nagy lakásfelújítás esetleg). Én a TP-Link WDR3600-at néztem még régebben is, vagy van ettől jobb eszköz ma már, ami megfelelne nekem? Nem lenne rossz, ha pl. a nyomtatót rá tudnám kötni, de más egyéb sallang nem érdekel.
    Köszönöm a válaszokat, segítséget előre is.

    eladó: Asus TUF Gaming K3 mechanikus bill.

Új hozzászólás Aktív témák