Új hozzászólás Aktív témák

  • kojak007

    csendes tag

    válasz Coolmat #10677 üzenetére

    WOW köszi Coolmat a részletes leírást.

    jelenegi router Netgear WPN824
    fw frissítés megtörtént jeee, megy a torrent és nem szaggat, bár észrevettem, h 15Mbit fölé nem tud menni (ez lehet a routerem korlátja?) a notebookomban N-es kártya van.
    Vagy a net szolgáltató valóságban csak a felére lenne képes???
    Netem 30Mbit UPC.

    a Gigabit viszont fog kelleni Lanban legalább mert homeserver lesz NAS-szal+HTPCkkel film serverként. Ezért még mindíg aktuális a router kérdés. Viszont akkor nem is kakilt be a jó öreg (5-6 éves WPN824) ezért lehet nem is tartózkodnék a Netgeartől sem.

    Pont ezeket a típusokat nézegettem a mai napon.

    Versenyzők:

    - jelenleg még mindíg első helyen: ASUS RT-N16 (ez a hivatalos weboldal szerint tud multi nyomtató megosztást még scannelést is?!?! :Y ) akó most miva?? kamuzik az oldaluk? gondolom ti jobban tudjátok, hisz gyakorlatból beszéltek nem reklám prosiból
    - TP- Link 1043D: na ez is érdekes lehet mert hihetetlen jó áron van!! De nem értem miért ilyen olcsó ez, vagy miért olyan drága az RT-N16/D-Link 825/WRT610N!!!??? Miben kevesebb ez a többihez képest?
    - WRT610N bár már elég öreg játékos, nem lehet h már az újjabb hasonló routerek erősebbek? mire jó ez a dual band/quad band?
    - És akkor még bejött a képbe a Netgear WNDR3700 ami elég ütősnek látszik. Erre is lehet custom fw-t? tudnátok ajánlani egy magyar részletes linket ahol levan írva a custom fw/ annak telepítése, kalibrálása, mit hogyan, melyiket (Opet WRT/ Tomato stb) mert gondolom elég off lenne ha itt kezdeném kitárgyalni eztetetet :DDD

    No lássuk az árakat:

    TP-L 1043D kb. 12000Ft brtól !!!!!! :Y
    D-link 825 kb. 25000Ft brtól
    Netgear WNDR3700 kb. 35000Ft brtól
    ASUS RT-N16 kb. 36000Ft br tól
    Linksys WRT610N kb 40000Ft brtól
    DrayTek 2130n kb 41000Ft brtól
    ...ééés egyre távolodunk a 12k-s 1043D-től. ez számomra érthetetlen, h miben tud többet az asus linksys DrayTek hogy ekkora különbséget generáljon az árban?!?! ok ezek a felsőkategóriások de mégis....

    ahogy látom esélyes a Netgear és az ASUS, ha megértem, h mitől 3x-os az ár a TP 1043D-hoz képest. Valaki le tudná írni a különbséget láma nyelven? :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák