Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz KAMELOT #37858 üzenetére

    Az az igazság hogy olyan lapba megy bele a 3200MHz-es Corsair RAM ami H-s lap, és csak 2400MHz-ig tudja kezelni a ramokat. Szóval ebből a szempontból túl sok beállítani való nem lesz a BIOS-ba.
    Próbálom megelőzni a "gondokat", aztán azért tudakolódtam hogyha valami van akkor mik a teendők. Jobb előtte utánajárni mint mikor szembesülök vele.
    Találtam egy "ultimate" megoldást Asrock fórumán, gondolom ez akkor van ha nagyobb gebasz van, de ezzel a megoldással lehet a BIOS-t resetelni 100%-osan?

    1. Disconnect the system's power from the wall
    2. Press and hold the power button for 10 seconds to be sure residual power is discharged
    3. Place the "Clear CMOS" jumper in the clear position
    4. Remove the CMOS battery
    5. Leave the system in this state for 4 hours. 10 minutes is enough in most cases but if that yields no result then to be absolutely certain CMOS is clear I recommend 4 hours.
    6. Place the "Clear CMOS" jumper back in its original position
    7. Replace the CMOS battery
    8. Power on the system

    koko52
    Köszönöm szépen a segítséged ismét. Akkor nem csinálom meg csak ha valami gond lenne. Illetve hogy ne legyek teljesen buta hozzá.
    A CMOS ha jól értelmezem egy olyan memória ami a BIOS beállításokat tárolja. És az
    - elem kivételével megszűnik az áramellátása, így a memória hogy nem kap áramot elveszti a beállításokat, csak az alap settings marad meg ami bele van "égetve"?
    - a PC kikapcsolt (kihúzott tápkábellel) állapotába pedig ha a jumpert használom akkor az áramkört zárom rövidre, aminek szintén az a hatása hogy nem kap áramot a memória, így a beállítások szintén törlődnek?

    Neten láttam több olyan videót ahol 2 tű volt csak a CMOS Clear-nél, itt "szokás" azt csinálni hogy egy csavarhúzót bedugok a 2 pin közé, és ezzel zárom rövidre.
    Ahol meg 3 tű van, ott pedig a jumper zárja rövidre amikor a 2. illetve 3. pinre rakom rá?

    Remélem nem mentem el túlzottan offba. :B

    Köszi! :R

    Amúgy ezt sikerült megvenni 40 000ft-ért a konzolvilágnál. Szerintem jó vétel volt nagyon!
    Corsair 32GB/3200MHz DDR-4 VENGEANCE LPX fekete (Kit 2db 16GB) (CMK32GX4M2B3200C16) memória

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák