Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairline

    csendes tag

    válasz andrasko #11100 üzenetére

    Igazad van!

    Nem is olyan egyszerű tisztességesen összeválogatni egy konfigot... A sok keresgélés, olvasás, tájékozódás, stb.. közepette úgy tűnik a memória keresésben alábbhagyott a hatékonyságom, de megkaptam a feleszméléshez szükséges löketet, köszi! :)
    Az ASUS honlapon a deszkához linkelt QVL lista mehet a kukába... ;]
    Corsair honlap, memória kereső...mindjárt más :D

    Erre jutottam, gyakorlatilag az az adott feltételek szűkítése után nem is volt választásom, csak annyi, h kék borítású modul is van belőle: :P
    Vengeance® Low Profile — 8GB Dual Channel DDR3 Memory Kit (CML8GX3M2A1600C9)
    Igazából az összes általad is sorolt kritériummal tisztában voltam, csak valahogy elveszett a "heuréka!", mindenesetre most már azt hiszem minden stimmel:
    - 1600Mhz (erre tesztelve, az SPD 1333, de gondolom csak BIOS beállítás kérdése, igaz? Tehát nem szűkséges a tovább keresés olyan modulhoz ami SPD-vel 1600Mhz, jól sejtem?)
    - Szintén "tested" és SPD megjelöléssel mindkét esetben 1.5V-on ketyeg, gondolom ez magában rejti a Jedec értékét is...
    - Dual channel, mondjuk ez végig a szemem előtt volt :K ja, meg a késleltetésben is CL9-eseket néztem kezdetnek is
    - Ez meg már alapból Low Profile, de igen, ennek is mindenképp utána akartam járni, amint biztosra tudom a kiválasztott RAM-ot és CPU hűtőt, de azt hiszem így már nem lesz gond ezzel sem! :)

    Maradt még esetleg valami amit nem vettem figyelembe? Remélem ezt már véglegesnek tudhatom, de ha bárki bármi kivetni valót lát, vagy jobbat tud valaki, ne titkolja! :))

    Továbbra is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák