Új hozzászólás Aktív témák

  • ,

    addikt

    válasz koko52 #28833 üzenetére

    Na de én nem is önmagában a DDR4-ről beszéltem, ha visszaolvasol, hanem hogy Skylake/Kaby Lake processzor esetében nem Z-s alaplapnál (pl. H110, B150) nincs lehetőséged följebb menni memóriaórajel terén, mint amennyit a processzorba integrált memóriavezérlő enged (Skylake: 2133 MHz, Kaby Lake: 2400 MHz). (Z-s alaplapom most nincs, abban nem tudom jelenleg kipróbálni, de ott eleve fel is van tüntetve a RAM OC lehetősége. Egy példa: Link)

    Van itthon többféle H110-es, B150-es alaplapom, Skylake processzorom (max 2133 MHz RAM órajel), és efölötti RAM-ból is több féle (2400 MHz, 3000 MHz).
    Ha bekapcsolom az XMP profilt (ami csak a RAM órajelét, időzítését és feszültségét tartalmazza), akkor minden értéket át is állít, kivéve a RAM órajelét.
    XMP nélkül: 2133 MHz, CL15, 1,2V
    XMP-vel: 2133 MHz, CL15, 1,35V (holott itt 3000 MHz, CL15, 1,35V-nak kéne lennie, ha nem ütközne korlátokba)

    Manuálisan persze följebb tudom tenni a RAM órajelét, de már egy léptéknyi órajel emelés (2133 MHz -> 2266 MHz) mellett sem indul el a gép. Afölött úgyszintén nem, tehát fix a 2133 MHz, ami az alaplap leírásában is szerepel: Link1, Link2, Link3, stb.

    (Az alaplapok leírásában a 2133 MHz a Skylake, a 2400 MHz pedig a Kaby Lake processzorok esetében él, tehát Skylake mellett nincs 2400 MHz-re lehetőség.)

    MaxxDamage alaplapjának a leírását ha megnézed, ott szintén van lehetőség a processzorba integrált memóriavezérlő által támogatott maximális memóriaórajel fölé menni OC-vel: Link.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák