Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyúzikkantró

    csendes tag

    Szasztok.

    Új játékos vagyok a témában, és hetek óta nyűglődök a projektorvásárlással, de úgy veszem észre, ahogy jobban és jobban belemélyedek a dologba, annál inkább elbizonytalanodok. Már az elején kezdődött LCD vs DLP? (He? Hogy mi? Rambózás? Azmiafaszom és látomé én is?) Szabadidőm nagy részét kitölti a témával kapcsolatos tesztek, képek, videók tanulmányozása, fórumok bújása…stb.
    Egy valami tuti lett, 720p-s kell, 1280x720. Ez is kb: 2 hétbe tartott mire eldöntöttem. Végeredménybe filmnézésre kellene, 720p és 1080p BDRip-re, DVD-re, valamint avi-ra. Nem is minden nap menne, jó ha hetente megnéznék 4-5 filmet, ennyi.
    Anyagi kereteim szűkösek, max (de az nagyon) 170 lepedőt szánnék rá, vetítővászon fanok kíméljenek, mert ha lenne zsém megvenném a torinói leplet, és azon lesném az avatart, de sajnos nincs, úgyhogy marad a 170 kilós masín a fehér falra pergettyűzve.
    A napokba leslattyogtam a Media Marktba (bár ne tettem vóna), volt 3 gép, oszt bakfitty. Egy 1280x720-as 1,5 éves epson mintadarab (EH-TW410), egy szintén epson 600x800-as, meg egy LG HS200G LED projektor. Az elsőt kipróbáltam (a másik kettő már alapból nem érdekelt), és elmondhatom a 3LCD technológia képét már legalább láttam, valamint halottam (a hűtőventi kerregése majdnem felért egy orosz szaljúz raketta induló hangjával).
    Kíváncsi lennék a DLP képére is, látom-e a szivárványt? Gáz lenne olyan cuccot venni, amit utána erősen megbánnék.
    Szinte naponta találok olyan vetítőt, amit érdemes lenne megvenni, de nem akarom elkapkodni, szeretném rendesen körbejárni a dolgot, és jó lenne saját tapasztalat után dönteni, nem mások véleménye után menni. Sajnálom, hogy (talán Pestet leszámítva) nincs ebbe a Qrva országba egy normális proji bolt, ahol meg lehetne sasolni melyiknek milyen a képe. Persze megértem a forgalmazókat is… de mégis elmehetnek a pi..ába, már egy nyavajás 80 ezres tv vásárlásánál is megnézik a kép minőséget, hát akkor egy több száz ezres kivetítőnél meg miért nem tehetnék meg ugyanezt? Na mindegy, szóval nem egyszerű a dolog.
    Egyébként még mindig ott tartok, LCD vagy DLP… fingom nincs.

Új hozzászólás Aktív témák