Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZenan

    junior tag

    válasz jurasa #62492 üzenetére

    Szia

    200 körül indulnak azok a gépek amiket érdemes megvenni filmezésre. Alatta prezentációs célokra készülnek.

    A világos helyiség sem az igazi vetítésre, továbbá a tervezett képátlót is kevésnek találom..

    Egy jó tv esetleg nem lenne jobb választás? :K

  • makkmarce

    őstag

    válasz jurasa #62492 üzenetére

    Szia, sajnos 150cm-es képátlóért kár vesződni a projectorral, ráadásul elég extrémek a paraméterek (nagyon távolról nagyon pici képet szeretnél vetíteni).
    Csak a hátrányait élvezhetnéd, és ilyen extrém paraméterekkel (nagy táv, pici kép) még gépet is nehéz találni.
    Egy 55"-60"-os tv minden gondodat megoldja, és az se kerül többe, részemről lebeszélős sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • Bikkrom

    senior tag

    válasz jurasa #62492 üzenetére

    Ha lehet nagyítani azon a képen minimum 100, de inkább 110-120" képátlóra akkor megéri projektorozni. De 60"-nak tényleg nincs értelme projektorral, arra TV való. Honnan jön ez a képméret? Sötétíthető teljesen a szoba? Lehet használt projektor is?

    Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

  • BIGi75

    senior tag

    válasz jurasa #62492 üzenetére

    150 cm képátló az 60", 114x200cm képméret pedig 90". Most akkor mi van megcélozva?

  • jurasa

    csendes tag

    válasz jurasa #62498 üzenetére

    Köszi a tippeket, Rámértem újra a 100 col is jó. elfér a 250 centis képátló is.
    A projektor és fal közötti távolság: maradt 440 cm

  • -KP-

    addikt

    válasz jurasa #63655 üzenetére

    Szerintem a Barco Njord nagyon jó ár/érték arányú vetítő. Csupán 100 ezer euróba kerül. :DDD

    Ha normális választ szeretnél kapni, és nem ilyet, akkor legalább egy intervallumot írhatnál, hogy mennyit szánsz rá. :U

  • jurasa

    csendes tag

    válasz jurasa #63655 üzenetére

    Bocsánat a tóli-ig ár lemaradt. :W
    150.000-330.000 Ezer kürül szánnék rá.
    Nem kell porfesszionális felhasználás otthoni használatra gondoltam és én a fullHD-val is megelégszem.
    Köszönöm előre is!

  • BBéci

    titán

    válasz jurasa #63674 üzenetére

    Miért írtad le majdnem ugyanazt kétszer? :W

    Mindannyian otthoni/itthoni használatra veszünk projektort és legtöbbünk megelégszik a full HD-val. Részben azért, mert a pár éves, csúcsközeli gépek olyanok, másrészt 1 millió alatt csak rezgetős (kamu) 4K/UHD-k vannak.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • makkmarce

    őstag

    válasz jurasa #63674 üzenetére

    használt, vagy új gépre gondoltál?

    Bármilyen gépet is nézel, ami fontos, hogy megnézd, tud e abból a távolságból akkora képet amit szeretnél.
    Ezt pl itt tudod megnézni:
    https://www.projectorcentral.com/BenQ-W2000-projection-calculator-pro.htm#calc
    Arra is figyelj, hogy a kábelt is el kell tudnod húzni a géphez, és be kell tudnod sötétíteni.

    okoskodom, tehát vagyok

  • BBéci

    titán

    válasz jurasa #63681 üzenetére

    A besötétítés nem elegendő, mert ha a falak, a plafon, a padló és a bútorok fehérek vagy világos színűek, akkor a legjobb projektor is csak a tudása töredékét fogja megmutatni.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • makkmarce

    őstag

    válasz jurasa #63681 üzenetére

    képméretre nem tudsz rákeresni, mert amilyen távolra teszed, olyan nagy lesz a kép.
    fehér falra vetítenél, vagy vásznat is szeretnél?
    Következő paraméterek alapján tudsz nézelődni:

    fényforrás alapján: lámpás, LED-es, lézeres legyen e a fényforrás. Jelen esetben neked inkább a lámpások jöhetnek szóba az ár miatt.

    képalkotás alapján: 1 chip DLP, 3 chip DLP, LCD, LCOS... ebben az árban 1 chip-es DLP-t, és LCD-t találsz.
    DLP-nél lehet szivárványhatás, ami zavarhat, LCD-nél zavaróbb lehet a kép életlensége a DLP-hez képest, és jóval érzékenyebb a koszra, porra. A DLP-nél zavarhat a színkerék zúgása is, szóval mindegyiknek van baja, mind kompromisszumos megoldás.

    vetítési táv alapján: arra ott a weblap amit linkeltem

    Az adatlapon feltüntetett kontraszt érték kamu, ahogy a feltüntetett lumen(fényerő) is. (még annál is nagyobb eltérések vannak, mint amit az autógyártók hazudnak, hogy 2 literrel elmegy a V8 hibrid)
    Tehát ezekkel nem érdemes foglalkozni, helyette érdemes inkább megnézni szintén a projectorcentral oldalát, ahol a kép méretéhez igazítva megkapod, hogy valójában milyen fényes lesz a kép. Mindenképp a tesztelt eredményt válaszd, ne a gyár által közöltet, mert annak nincs túl sok köze a valósághoz. Minimum egy 80 nits-et szerintem el kell érnie a beállított képhez állítva, mert érdemes egy 20-30%-ot rászámolni, ahogy degradálódik a lámpa is.
    Valódi kontraszt értékeket valódi tesztekben találhatsz, de a kontraszt nagyban függ a környezettől, tehát egy világos szobában mért kontraszt az simán lehet 100:1 alatt is.
    A kép méretét érdemes úgy meghatározni, hogy ne legyen közvetlen a fal/vászon mellett, főleg ha a fal világos, mert akkor nagyon sok visszaverődik rá, és tényleg élvezhetetlen lesz a kép.

    Ha találsz 2-3 szimpatikus új gépet, akkor itt a fórumon tudnak neked belőle választani, hogy szerintük melyik a jobb az általad elérhetőek közül.

    A megadott árban nem rég @MrZenan vett egy belépős optomát, ő tudna róla beszélni, hogy mennyire elégedett vele.

    [ Szerkesztve ]

    okoskodom, tehát vagyok

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #63740 üzenetére

    projectorcentral throw calculator a baratja. ott irja a zoomot is.

    a milyen tav es mennyi penz alapjan pl ott a Benq TK800 es a TK800STI amik a vetitesi tavban ternek el. W2710 picit kevesbe fenyes, de jobb mozizni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #63742 üzenetére

    mi smart 2 pro -> 0.47es DMD, ez nativ fHD felbontas, ennyi penzert valszeg oke lesz, de filmezni nem biztos tokeletes. lifestyle projektorkent valoszinuleg teljesen oke. elso generacio es a nem pro modell felejtos, 0.33mas DMD, elozo generacional hasonloval talalkoztam es a reszletgazdagsaga 120"en rossz volt, meg ha ki is tudta technikailag vetiteni.

    viewsonic m2e -> 0.23mas DMD, szoval az 1080p pixeleltolassal lesz meg. elony: kompakt, akksiido. hatrany: minden (mas). mozira teljesen felejtos.

    xgimi elfin -> 0.33mas DMD, ld a kommentet a 0.33mas DMDre. filmezni nem lesz jo es mivel erosebb fenyforras kell neki, hordozhatokent se annyira jo a pici meretben.

    lifestyle kategoriaban a xgimi horizon ultra 4K, ami mar ahogy nezem ajanlott, viszont az egy 2000+ euros modell (plusz az elso Dolby Visiont tamogato projektor).

    epson eb-fh52 -> ez 3LCD es nem DMD, biztos ezt akartad linkelni?

    optoma HD146X -> 0.47es DMD, maceras elhelyezhetoseggel, de talan a linkeltek kozul meg mindig ez a legjobb. viszont, tovabbra sem ajanlott.

    hasznalt Benq W1070 vagy ha talalsz, W2000?

    hangcucc: mire kene rakotni? altalaban optikai kimenet szokott lenni, neha van bluetooth, HDMI (e)ARC szinten megszokott.

    ----

    szerk: TK800 nemeteknel volt mostanaban akcioban, pl amazon.den 1000 euro, de mashol is van kb annyiert.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #63749 üzenetére

    lifestyle projektoroknal a hordozhatosag a lenyeg: auto keystone, konnektivitas es kis meret, cserebe a kepminosege sose lesz olyan, mint egy dedikalt (lerakod es nem mozgatod) hazimozis gepnek. azert fizetsz, hogy konnyen hordozhato legyen.

    0.23mas DMD filmezni felejtos. annyi az elonye, hogy nem kell neki eros fenyforras, szoval a penztarca meretu hordozhato gepekbe idealis.

    0.33 filmezni meg mindig nem jo: ezek tobbet fogyasztanak, cserebe picit nagyobb haz vagy erosebb fenyforras kell. "kocka" tipusu hordozhato kinaiakba (pl XGimi) ilyen van: probaltam ilyet par honapig (XGimi CC aurora), de kb 110"es meretben egyszeruen pixeles volt a vegeredmeny. filmezni igazabol ez mar hasznalhato szint, legalabbis szvsz 110"en egy adhoc (parna a foldon + stereo) setupot jobban elveztem, mint az akkori 5.2 + 55" + kanape main setupomat.

    0.47 jellemzoen az, amit ennyiert megkapsz. az az optoma 146X kb a belepo szint amit meg szabad venni, de ezen kivul arban itt kb az Epson CO-FH01 / FH02 van. nagyon nezz ra projector centralon a throw ratiora, a 146X elhelyezesre haklis ahogy emlekszem.

    gyakorlatban en 2020ban hasznaltam egy XGimi CC Aurorat szurke falon (0.33mas DMD @ nativ 720p, lifestyle) par honapig, aztan vettem egy Benq W2000 modellt szurke falra (0.66os DMD @ nativ 1080, dedikalt hazimozis), aztan valtottam vaszonra (motoros Grandview Fantasy). mindket lepes kb ugyanakkora minosegbeli ugras volt, szoval ha tenyleg ki akarod hasznalni, vaszon is kell.

    hasznalt DLPs gep (pl az emlitett W1070) jo, hasznalt W2000 jobb lenne, de az egy par eve kifutott modell amirol nagyon nehez feljebb valtani es igazabol kizarolag mozis gepkent jo. ertsd, a kifutaskor kb 600 euroert vett W2000t ertelmesen kb 1500-2500 euros gepekre lehet cserelni ugy, hogy egyertelmuen jobb legyen az uj.

    szoval ja, egy 75"os TV nem biztos, hogy rossz dontes.

    olcsobban ki lehet hozni, de vagy mindenkeppen hasznalt gepre kell vadaszni, vagy filmezni nem lesz az igazi a vegeredmeny.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • péjé

    őstag

    válasz jurasa #63753 üzenetére

    szia,
    ezek irodai gépek, Bikkrom kért egy listát ezekről.

    Te mozis vetítőket keresel, 2-300eft árban ahogy nézem.
    Használt DLP gépek jók vannak ezért, beesik néha 1-1 sony, epson, jvc is, avx-et is figyelni kell....pl. [link]

    DLP gépekben nagyobb a kínálat, ezért van már SIM2 3000 HT, SIM2 D80, D60, árban lejjebb benq, optoma...itt pár sztem jobbat kiszemezgettem vkinek.... [link]

    [ Szerkesztve ]

  • makkmarce

    őstag

    válasz jurasa #63753 üzenetére

    El kell, hogy keserítselek. A projector hangos :)
    mindegyik.
    A megoldások erre:
    0. megszokod :DDD
    1. csak eco-ban járatod, de ez felezi a fényerőt
    2. normális hifi, ami elnyomja a zümmögést, mozis hatást amúgy se lehet két PC-s tescos hangfallal csinálni, szóval kell rendes erősítő, sub, egy rakat hangfal, stb.
    3. hush boxot építesz neki, ami elzárja a zümmögést
    4. messze van elhelyezve maga a gép akár külön leválasztott szobában

    okoskodom, tehát vagyok

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #63753 üzenetére

    xgimi horizon 0.47 dmd, viszont annyi lument a gyari oldala szerint se tud. igazabol mindegy, nezz reviewet: maga a kontraszt annyira nem erdekes, mert egy (papiron) 3200 lumen koruli Benq W2000 is vasznon + lesotetitve ki tudja egetni az ember szemet egy full feher jelenetnel, 500+ oras lampaval is. viszont a feketeszintje annak is epp elfogadhato.

    led -> halk lesz es nem kell lampat cserelni. ez jo, mert 2026tol kitiltjak az EUbol a higanyos lampakat, namost a lampas gepeket jellemzoen UHPsek. DLP + led egyebkent fenyesebbnek tunik, mint a lampas.

    nezz ra a throw ratiora.

    projector centralon van top10, amibol tudsz elindulni, hogy minek a reviewjeit kene atnezni. plusz, throw calculator is van.

    makkmarce: a xgimi cc aurora konkretan csendben volt, gyakorlatilag az eco modos W2000 alatt. ledes projektoroknal (ahol nincs 240Wos lampa) meg lehet oldani, nem a 10+ eves kiallitasokra szant megoldasokbol es a 20.000+os nagyeloadoba valo fenyagyubol kell kiindulni otthonra.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Ájvé

    veterán

    válasz jurasa #63831 üzenetére

    Ha már újonnan veszel, szerintem LED és/vagy lézert nézz inkább, pár év és EU-ban nem lesz kapható halogén lámpa.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #63921 üzenetére

    nezd, probalunk segiteni, hogy mi az amivel erdemes foglalkozni es mi az amit meg szabad venni. neha filmezni stimmel, egyebkent barmilyen hihetetlen, anno 4 eve kb nekem is ekkora budgetbol lett a setupom (vaszonnal egyutt). igaz ott olyan szinten fillereskedtem, hogy a vaszon vegul Daniabol jott ket-harom honap aktiv akciofigyeles utan.

    kb 750 euroert van jelenleg 75"os TV (TCL), ami lehet nem OLED kepminosegre, de nappaliban a hasonlo aru projektorokat amiket felsoroltal, korbe fogja rohogni. 1000 euro korul vannak 85-86"os modellek: nagyok, nehezek, nehez oket elrejteni, viszont innentol kb 120" alatti vetitessel nincs ertelme foglalkozni hazimozinal. 100" ala semmikepp se menj, mert gyakorlatilag a vetitesnek csak hatranya van (hacsak nem akarod egyszeruen elrakni, de onnantol lifestyle projektort akarsz).

    0.33mas DMDs projektornal (emlekszel a korabbi hozzaszolasomra?) eletlen lesz a kep, a TV lehet kisebb lesz, de minden mas teren korbe fogja rohogni. tetejeben a kis mobil projektorok fenyereje gyenge, szoval ha papiron ki is tudja vetiteni a nagyobb feluletet, gyakorlatban a vegeredmenyhez nem lesz eleg fenye.

    ennyi penzert a Benq TH671ST modellre neznek ra: kb 300-350 ezer korul lesz, de elvileg eleg eros a lampaja, es ugyan csak fHD, viszont 0.66os DMDje van es rovid tavrol is ki tudja vetiteni. projectorcentralon nagyon szerettek, de 2019es modell. hatrany, hogy lampas.

    Optoma HD146X szinten megbizhato, de ez kb a letezo legolcsobb mozira oke fHD modell, viszont ennek meg a throw ratiojara mindenkeppen nezz ra, mert tavol kell rakni, es ha nincs meg a kepatlo, akkor a TVvel jobban fogsz jarni. hasznalt Benq W1070 elvileg jobb ami megall 80bol, szoval lampacserevel is fele aron lesz egy jobb projektorod es ezert nem ajanljuk itt a topikban. lampas.

    jo lenne a benq HT2060 (europai neven a W1140), mert ledes, de ez EUs piacon nem kaphato, ahogy az olcsobb (lampas) W1210 varians sem.

    XGimi Horizonrol volt szo nemreg egy francia teszten, az okenak nez ki (nezz ra, hogy a sima es nem a pro). ledes, szoval nincs baj a higanyos lampak betiltasaval.

    amit nem irtal:
    - mekkora kepatlo, mekkora tavrol?
    - mennyire tudsz lesotetiteni a gyakorlatban?

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Ájvé

    veterán

    válasz jurasa #63921 üzenetére

    Hát nem tudom, azért hogy néha napján nézz egy filmet, érdemes ennyit kiadni? Nagy TV esetleg?
    Ha mindenképp projektort szeretnél és tényleg ennyit használod, akkor lehet jobban lenne egy használt kezdésnek, ha mégsem tetszik kisebb a bukó rajta.
    Lifestyle kategória meg pont az amit te itt végig felsoroltál, nem azért ez a neve mert vízálló vagy akku van benne, hanem mert egyszerű kis eszközök amit elképzelés szerint te beteszel a nappaliba és vetítesz (éppen vászonra vagy falra), utána pedig elteszed és mindenki boldog (remélhetőleg az okozott élmény hatására). Egyterű eszközök gyakorlatilag gondozás mentesek, jellemzően valamilyen okos rendszert futtatnak így akár közvetlenül is lejátszhatók róluk tartalom, még beépített hangfal (vagy csipogó) is van bennük.
    Ha ilyen kell, vagyis nem akarsz lámpát cserélgetni, meg foglalkozni ilyen karbantartással akkor érdemes ilyen LED/Lézer "Lifestyle" projektort néznéd, de használtan sokkal olcsóbban kapsz akár jön lámpás vetítőt.
    Lehet LED lenne a jobb, foszfor színkerék a lézerben talán nem olcsó, bár általában jobb a képe mint a LED-nek.
    Mi az a jogos tény amiért LED projektort nézel?

    Legjobb ezek közül az Xgimi Horizon, 400k, de Xiaomi Mijia 2pro se 275 normális garanciával, hanem jóval több (legalább ipon 310-ért). Amúgy Xgimi is 18 ms-es szóval simán jó játékra is, persze azért nem online FPS játékokra (CS és barátai).
    Ha nem Xgimi akkor Mijia 2 Pro a jó választás, de normális helyről érdemes rendelni csak, még akkor is ha drágább.
    BenQ X3100i nyilván sokkal jobb lenne és függetlenül attól, hogy gamer projektor, mert ugyan úgy jó filmezésre is, 0,65"-os DMD-vel jóval jobb a képe.
    Két Epson felejthetō, Viewsonic és Philips szintúgy.
    Ha olvastad eddig a topikot akkor tudod hogy a környezet sokat számít (sötétítés, sötét falak stb.).

  • péjé

    őstag

    válasz jurasa #63921 üzenetére

    Ebben az árkategóriában új gépet csak erősen kompromisszumosat találsz. Ha keveset akarod használni, minek neked ledes? Erősen leszűkíti a kört.
    Ha jobban belegondolunk a pl. az említett benq w1070 is lifestyle proji, akár el is pakolhatod vetítés után. Ráteszel egy amazon fire tv sticket és okosabb lesz mint bármelyik okosprojektor és sokkal kisebb pénzből megvagy.
    Vagy tévézzél, lehet az lenne a legjobb neked, rengeteget szenvedsz itt....:-)

  • -KP-

    addikt

    válasz jurasa #63921 üzenetére

    Amit meg végképp nem értek, miért ragaszkodsz a led/lézer vetítőkhöz? Te magad írtad "Csak néhanap ritkán egy-egy filmet akarok rajta levetíteni". Típustól és alkalmazástól (max lámpaerő vagy eco mód) egy lámpa elmegy 1-2 ezer órát, van ahol többet is. A néhanapi ritka filmvetítéssel akkor 5-10 évet kihúzol egy lámpával. Heti 2 órával számolva 104 óra egy évre. 10 év alatt 1040 óra. Vegyél inkább használtan egy vetítőt vagy vegyél egy lámpás gépet. Benq/Optoma/Acer vonalon lesz biztosan, már kaptál is ajánlásokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Vhiktor

    veterán

    válasz jurasa #63987 üzenetére

    azt még nem sikerült megfejtenem hogy a 0.33 DMD és a 0.66 DMD mit takar, de úgysejtem hogy a kis szenzor mérete és minél nagyobb annál jobb a kép.
    Így van

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

  • Ájvé

    veterán

    válasz jurasa #63987 üzenetére

    Runco LS-5, 15 éve jelent meg egy akkori felső kategóriás home projektor.
    Itt egy soha véget nem érő vita folyik lámpa vs LED vagy régi vs új projektor ügyben, szerintem ne foglalkozz vele.
    Benq X3100i fényereje éppen elég SDR anyagokhoz 135"-on, eco módban (ha spórolnál a LED élettartammal) akkor viszont már kicsit kevés is. Ez sima fehér vászonra értendő (ALR vászonnak kevés ez a fényerő). Mondjuk dinamikusba is elég, gondolom jobb kontraszt miatt azt választanád.
    Ha 4K HDR filmet is néznél rajta, akkor 2m94cm az ajánlott maximum képátló, már ha úgy néznéd, hogy az megfelel a fényerő követelményeknek (nem tudom mekkora a különbség, itt mindenki azt fogja majd mondani hogy bullshit :D), csak a tesztben van ez is.
    Van róla teszt és ezek az adatok szerepelnek benne amit írtam (csak francia nyelven sajnos, pedig tesztek angolul is szoktak lenni, de fordítóval érhető a szöveg azért).
    Írták nekem is, hogy lesznek lámpa készletek 2026 után is illetve Kínából is tudnak rendelni (olcsóbban), szóval elvileg ettől nem kell tartanod.

    [ Szerkesztve ]

  • m3ss

    veterán

    válasz jurasa #63987 üzenetére

    makkmarce, azon nem gondolkodtal hogy alr vaszon es akkor lehet jo kontrasztod feher szobaban is? ekkora budget-bol siman kijott volna.

    Vagy számlásan egy új BenQ X3100i kb 630.000 (ami nagyon sokáig kihasznál, vagy ha nem akkor lesz egy itt eladó)
    Vagy egy használt Benq w1070 kb 120.000 de az nekem "dárágbb" mert nem tudom számlásan venni.
    Most ha jó projektorokat vetek össze egymással (ugyértem hasonló szint)
    nem ertelek. hogy lesz neked dragabb azert mert nincs hozza szamla? attol hogy kapsz szamlat az ujrol huszonpar szazalekkal leszel beljebb, nem?
    azt magyarazzak az urak itt egyebkent, hogy a projektorozas nem egeszen ugyanaz a mufaj, mint pl. telefonok, tv-k. nem volt oriasi fejlodes. legalabbis ebben az arkategoriaban. konnyen beleszaladhatsz olyanba, hogy kifizetsz sokszor annyi penzt de alig, vagy egyaltalan nem lesz jobb keped.
    amugy dlp vetitoktol annyira nem kell felni hasznaltan sem.
    amugy is rendszerben gondolkodj. feher falu szobaba vehetsz ALR vasznat is ha ertekelheto vetitett kepet akarsz, ha a tv semmikepp sem opcio. persze alr vaszon ekkora meretben vetitovel egyutt lehet hatareset, de minimalis kompromisszumokkal (pl kepmeret, vagy budget) talan megoldhato.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #63987 üzenetére

    a parhuzamosan futo "regi csucskategorias gep" diskurzust akkor nyugodtan es teljesen ignorald, jellemzoen semelyik nem fog ilyen korulmenyek kozott sem ertelmezheto kepet, sem ekkora kepet vetiteni. az LS-5 az a runco LS-5, egy 7000 USD modell ami 15 eve jelent meg es 7 eve nem gyartjak. 135"et konkretan 5.5 meterrol vetit ki es projectorcentral ekkora tavrol 63nitet ir (meregdraga alternativ lencsevel lehet 4.5 meterrol is megvan, igazabol neked tokmindegy): pincebe rakott mozira mai napig tokeletes, masra meg kb semmire. tetejeben a teljes magyar szervizhalozat par szakit jelent. plusz HDMI 1.3 es 8bites szinteret tud, szoval kb tenyleg arrol van szo, hogy a kontrasztja es az optikaja miatt mai napig egy nagyon szuk felhasznaloi retegnek remek, de minden masra felejtos. te nem esel bele ebbe a szuk felhasznaloi retegbe. hasonlo helyzetekben altalaban meg a Barco F22 szokott feljonni, az neked szinten felejtos, hasonlo indokok miatt, tetejeben az a mai szemmel a tobbsegnek elfogadhatatlanul hangos. regi Sim2 gep detto, es azoknal az sem egyertelmu, hogy egyaltalan a jelenlegi elfogadhato fHD gepek szintjet elerik-e par modell eseten. meg egyszer, neked felejtosek.

    a Benq W1070 / W2000et jellemzoen azert szokas ajanlani, mert elfogadhato a fenyalagutjuk es a chipjuk, tetejeben hasznaltan altalaban relative olcsoak. W2000 hasznaltan ritka, reszben megintcsak nem gyartjak evek ota, reszben ha valaki 4-5 eve 600 euroert vett egy projektort amit mozizni nagyon 1500 euroig nehez lecserelni, akkor nem biztos 3000 eurot ki akar adni az egyertelmu upgradere. ezeknek annyi az elonye, hogy jellemzoen 3 meterrol 120"et mar kivetitenek es egy lesotetitett nagyszobaban mai remekek filmezni. nalam viszont pl a redony mellett extravastag sotetito is van, mert itt svedeknel nem megy le teljesen nyaron a nap.

    gyakorlatilag egy atmeneti helyzetben vagyunk, ahogy futnak ki a halogenlampak. LEDes gepeknek van elonye (a lampak betiltasan kivul is), egyszerubb utankalibralni ja es osszehasonlithatatlanul kevesbe bonyolult huteni.

    X3100i eseten egyebkent ott a kifuto x3000i is, akcioban lehet sokkal jobb vetel, mert azert boven nem hatalmas a kulonbseg. feher falakkal ugy, hogy tokeletesen nem tudsz lesotetiteni egyebkent valoszinuleg jobb is, mint az X4000i, amirol itt a topikban meg szo volt. ok, deneverbarlangban (pincemoziban) a feketeje gyengebb lenne, de te nem oda veszed.

    mindketto (ebben a generacioban) 0.66os DMD: ez nativ 2718x1528 pixeles felbontas, a 0.47es 1080p, a 0.33mas 1280x720. DMD mikromeretu tukroket hasznal, szoval minel tobb a pixel, annal reszletesebb lesz az eredmeny. a szam itt inchet jelent. regi (15 eves, ld elso bekezdes) gepeknel 0.94es chip is voltak, de jellemzoen 1080p vagy 1920x1200 felbontason, mert ott volt a gyartastechnologia hatara. a fizikailag kisebb meretu mikrotukroknek pedig van elonye is, ld a kommentarom a fenyerorol es a zajrol. kisebb DMD viszont jellemzoen egyszerubb es kisebb hazat jelent, plusz olcsobb. egyebkent pl a Benq W2000 is 0.66os DMDt hasznal, viszont az is meg egy regebbi, 1080p nativ felbontasu chip. szoval adott generacion belul nagyobb DMD -> filmezni jobb, de egy 15 eves csucskategorias chip boven belepokategorias szintre csuszik mai szemmel, a gyartastechnologia es a meret osszes hatranyaval extran. ami miatt a 15 eves csucskategorias chipet meg mindig imadjak, hogy altalaban hasonlo (meregdraga) optika es kivitelezesi minoseg jar melle. kb mint megvenni egy 15-20 eves csucs hazimozi integralt erositot: a vegfok resze mai napig szuper lesz mert ott nagyon nem tortent elorelepes, a vezerles es minden mas viszont elavuloban. viszont ameddig kvazi vegfokkent hasznalod, addig szuper vetel lehet. -> konkluzio: modern gepek kozul ha 0.47 ala nem akarsz menni, semmikeppen, ha mozizni akarsz, mert alatta mar fullHD sincs meg, szoval a reszletgazdagsaga rossz lesz ekkora meretben es harom honapon belul cserelni fogod. 0.66 jobb, de abbol a legolcsobb kb az X3000i most akcioban, 0.94 letezeset meg ignoralhatod.

    x3000i (vagy x3100i) eseten egyebkent probalnam olyan helyrol venni, ahol adott esetben vissza tudod kuldeni. par helyen ki is lehet oket probalni (hazavinni), de ez sajnos ritka, neked pedig egy bemutatoterem nem teljesen relevans.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz jurasa #64055 üzenetére

    akkor ez az a pont, amikor en kivarnek picit egy akcios X3000i modellre.

    X1300nak is 0.66os DMDje van, de ez a kettovel korabbi modell, 4Kt nem tud. ledes, de ennyiert ez szerintem mai szemmel vallalhatatlan.

    X3000i/X3100i normal araert meg ott az X4000i is alig dragabban ha inkabb hazimozis gep kell.

    kivancsisagkeppen, XGimi Horizon Pro es Ultra mennyiert van?

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • makkmarce

    őstag

    válasz jurasa #64055 üzenetére

    Elméletileg az x3100 egy gaming projector, de hasonló 4 ledes belsővel, mint a w4000i(x4000-resről még nem hallottam). A 3100 és a 3000 közt, amit én a leírásokban láttam, nincs nagy különbség. Nagyobb lett kicsit a fényerő, és bekerült a game mód az opciók közé. (hogy ez mennyit javít az input lag-on, azt nem tudom).

    Én a helyedben egy olcsó használttal indítanék, mert nem mindenkinek tetszik a vetítés. Veszel egy egyszerű, de népszerű gépet 100k alatt (nem 30 ezres kínai csodát), és beleteszel a lámpába vagy 100-200 órát.
    Én nem biztos, hogy vennék elsőnek egy x3100-at, mert valójában nem tudod mire van szükséged, és míg a használt olcsóból szinte bukó nélkül ki tudsz szállni, egy 7-800 ezres ledes géppel ezt jóval nehezebb megtenned, mert a projector piac nem túl nagy, és rengeteg a használt gép is.

    Nem csak azt kell nézni, hogy tetszik e a képe, vagy sem, hanem szivárványozik? villog a szoba? zajos? kevés a fény, túl sok a fény, nem tudod jól elhelyezni, mert ahova kitaláltad, ott még se jó, mert mondjuk a nappali üvegajtóról visszaverődő fény miatt nézhetetlen a kép, de az asszony meg nem akar blackout függönyt?
    Vagy büszkén beüzemeled, aztán kiderül, hogy a gyereknek karnyújtásnyira van, és a zsírkréta/filctoll is túl közel? :)

    Megannyi kérdés és probléma léphet fel, és azt se feledd, hogy nagy kép mellé nagy hang kell, különben hasonlóan nem lesz mozi élmény, mint az 1000 wattos házimozi egy 40"-os régi lcd tv-vel.

    okoskodom, tehát vagyok

Új hozzászólás Aktív témák