Új hozzászólás Aktív témák

  • sebipayne

    tag

    Már rég jártam erre. Epson EH-TW3200 boldog tulaja vagyok már pár hónapja, azonban nem túl rég adódott egy kis problémám a géppel.
    Nevezetesen az, hogy az optika mögött, egy átlátszó téglalap alakú lapra ráment egy valamivel nagyobb porszem mint kellene és ez meglátszik a képen egy kis zöld folt formájában. (Külföldön is olvastam a "dust blob" problémáról.) Szerencsére ennek a kis üveglapnak majdnem a legszélén van a por és így nem feltűnő a képen, csak ha nagyon sötét a jelenet, vagy pl: stáblistánál.
    Megjegyezném, hogy nem a cinema filter ez a kis átlátszó cucc, mert mindig a fény útjában van, üzemmódtól függetlenül.
    Próbáltam már a lens shift rések közt kiporszívózni, de semmit nem csinált neki.
    Ütögetni nem szeretném a gépet, nehogy gond legyen belőle, meg még lehet rosszabb helyre is kerülhetne a por, ahol már tényleg zavaró, észrevehetőbb lenne.

    A másik, hogy azt olvastam, hogy a proji hátuljánál lévő szűrőt időnként tisztítani kell, viszont én (sem) kaptam semmilyen kézikönyvet és nem tudom, hogy ki lehet takarítani garanciavesztés nélkül és ha igen, akkor hogyan?

Új hozzászólás Aktív témák