Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz AVhelper #31913 üzenetére

    "Nem a szemfáradás miatt, hanem azért 144 Hz a képfrissítés, mert a másodpercenként 24 bal és 24 jobb szemnek szánt képkockákat 3-szor vetítik ki "

    Igen és miért? Mert különben vibrálónak látnád, pl. 48 Hz-en, ergo szemfáradást okozna :)

    A 96 is kevés, és még a 100Hz is (tudom, van sok 50Hz-es 3D anyagom). 120-tól nem érződik már a vibrálás.

    "a 3D (sztereoszkóp) kép szemfárasztó nézése nem a képfrissítésen múlik, de ez egy másik történet"

    Valóban másik történet, de nézz meg egy 96Hz frissítésű vetített 3D képet. Nem sokáig bírod. Ugyanaz a tartalom 144Hz-en kevésbé zavaró. (tudom az egyéb fárasztó okokat, ne menjünk bele, évek óta ezzel foglalkozom)

    "A 24p tartalmakat mindig többszörözött frissítéssel jelenítik meg a képmegjelenítők."
    Én ennek nem látom értelmét a digitális világban. Bármi hivatalos link arról, hogy egy dlp projektor a 2D 24Hz filmet 72Hz üzemmódban jeleníti meg? Nem kevered a CRT monitor korszakkal? Ott volt ilyen, hogy 72Hz-re állítva a monitort szép volt a 24p film, míg 60/70/85-ön nem..

    [ Szerkesztve ]

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Új hozzászólás Aktív témák