Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz kekedi #50937 üzenetére

    1. ha megszakad a net, akkor manuálisan visszakapcsolod, pár kattintás, szóval ez nem egy nagy tortúra

    2. az automatikus indításhoz írtam egy PowerShell scriptet, amelyet egy indítópultba másolt batch fájlból futtatunk (100%-ban működik)
    # létrehozod a hotspot-t hagyományos módon, a kívánt névvel (SSID) és jelszóval
    # hozz létre tetszőleges névvel (szóköz ne legyen benne), de ps1 kiterjesztéssel (powershell script fájl) egy üres fájlt, másold bele az alábbi kódot és mentsd el (itt a példában Fire_Autostart_Hotspot.ps1 néven mentettem el a c:\a mappába. Tehát a powershell script fájl teljes elérése c:\a\Fire_Autostart_Hotspot.ps1. Ez azért fontos, mert ez a teljes elérés szerepel majd a batch fájlban).

    $fire_hotspot = [Windows.Networking.NetworkOperators.NetworkOperatorTetheringManager, Windows.Networking.NetworkOperators, ContentType=WindowsRuntime]::CreateFromConnectionProfile(
    [Windows.Networking.Connectivity.NetworkInformation, Windows.Networking.Connectivity, ContentType=WindowsRuntime]::GetInternetConnectionProfile()
    )
    $fire_hotspot.StartTetheringAsync()

    # hozz létre tetszőleges névvel (szóköz ne legyen benne), de bat kiterjesztéssel (batch fájl) egy üres fájlt, másold bele az alábbi kódot és mentsd el (itt a példában Fire_Autostart_Hotspot.bat néven mentettem el egy tetszőleges mappába).

    PowerShell.exe -windowstyle hidden -executionpolicy remotesigned -File c:\a\Fire_Autostart_Hotspot.ps1

    # ezt a bat fájlt másold bele az indítópultba (WIN+R gomb, shell:startup beír és enter)

    Meg is vagyunk, így minden gép restart-kor/indításkor automatikusan elindul a hotspot. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák