Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gtamate2

    veterán

    válasz solfilo #54831 üzenetére

    Én azt vettem ki a szavaiból hogy ajánlunk neki egy procit és lapot, és ahhoz igazítja a többit, ugye kell még hozzá memória, vinyó, táp. Nyilván nem egy lap és prociból áll a gépe majd. A 750k-t meg lehet húzni és akkor azért behozza pár kattintás alatt azt az 500mhz diffit. A procin meg alsó hangon spórolhatna egy 5k-t.

    *Sn0w

  • Zsivaagoo

    őstag

    válasz solfilo #54831 üzenetére

    Hát... ha először nem lesz dVGA (a belátható jövőben), akkor mindenképpen az A8-6600K a befutó. Ügyes jószág az, húgomnak raktam vele össze gépet.

    -------------------------------

    (#54833) djyuri -- Hol fürgébb, hol gyengébb, de nem erősebb.

    A Haswell i3 2 magos + 2 HT szála van. Az intel Smartcache technológiája és az új utasításkészlet 1-2 fizikai magos terhelésig néhány esetben tényleg fel tudja hozni a 4-6 magos Phenomok és az FX-ek szintjére.
    A HT-ja csak akkor muzsikál szépen, ha csak 1 db több szálra (LYÓL) optimalizált alkalmazást futtat, de több combosabb alkalmazásnál az i3 egyszerűen kifullad és gyengébb teljesítményt fog felmutatni még egy Pentiumnál is (a Pentiumnak nem kell a beduguló HT szálakkal foglalkozni.)

    i5 kb. = FX-6300 - FX-83xx - i7 (ebben az erősorrendben, FX-ek természetesen jól és ésszel tuningolva) teljesen más kategória a sokszálú alkalmazás vagy több egyidejűleg futtatott alkalmazás tekintetében.
    Természetesen az Ivy és Haswell i5-i7-ből a K-s példányok elhúznak az FX szériától.

    Tesztek alapvetően csak 1 alkalmazást mérnek egyidejűleg. Több erőzabáló alkalmazás egyidejű futtatására nincsenek tesztek.

    Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Új hozzászólás Aktív témák