Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz castiel #18001 üzenetére

    GTA4-ben persze, hogy limitálna a kétmagos proci, amikor 2-nél több szálat képes használni a játék, de attól még meglenne a 25fps.

    "minél nagyobb felbontásban játszik, minél magasabb részletességgel, annál kissebb a különbség a 2 kártya között ilyen proci mellett.."
    Sajnálattal közlöm, hogy ez a dolog pontosan fordítva van. CPU limitnél 1280-as felbontás környékén ugyanannyi lenne az fps-e, viszont ahogy növelné a felbontást, úgy nőne a különbség a GTX275 javára. Javaslom nézz teszteket. Ha kell linkelek néhányat.

    "rumkola kollégának nincs teljesen igaza, mert a cpu limit igenis létező jelenség, és ha egy intel celeronnal akarsz kihajtani egy 5970-et, az bizony nagy badarság.."
    Teljesen igaza van rumkola-nak, de neked is félig, mert CPU limit természetesen létezik, viszont kihajtás nincs! A CPU az a játékok esetében csak egy előszámoló egység, tehát az számolja először a képet. A GPU pedig csak utána jön. CPU limit akkor van, ha nem képes annyi fps előállítására, amekkorára a VGA igen.
    Full HD-ban a GTX275-el bizony lesznek limitek rendesen, és nem az E4400@3Ghz tehet majd róla.
    Nekem E5200@2,5Ghz+HD4850-el 1680x1050-ben olyan VGA limitem van, mint a huzat. A CPU-t a legtöbb esetben hiába húztam, mert az fps-em nem nőtt semennyit, viszont a VGA tuningjával elég szépen növekedett. 1280x1024-ben is kipróbáltam, és ott már szükség volt kb. 3,3Ghz-re ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Új hozzászólás Aktív témák