Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    A hulladékkezeléssel kapcsolatban lenne kérdésem, mivel eddig csak patronos nyomtatót használtam, aminek gyűjtik a patronjait megadott helyeken, viszont most vettem egy tartályos Epsont, a tintás flakonokat hova kell dobni? Külön kell ezt is gyűjteni, vagy ez nem veszélyes hulladék? (Sem a csomagoláson nincs olyan jelzés, sőt az Epson oldalán csak olyat találtam, hogy veszélyes anyagokat nem használnak már semelyik termékükben)
    Alapvetően a világ szempontjából kicsi pont vagyok ugyan, de ettől függetlenül szeretek mindent megtenni, ami tőlem telik. A választ előre is köszönöm

  • FefeeX

    veterán

    válasz PociAti #14583 üzenetére

    Abszolúte igaz. Nekem volt egy iP7200 anno, gyönyörűen nyomtatott azért az akkori 25 pénzért, amiért vettem. A gyári festék drága, de utángyártott patron nem volt vészes, jól nyomtatott, 2 év után lett kukás kb a fej. Új fej 25 pénz, iP7250 pedig 20ezer, és már wifis, meg minden franc. Nyilván. Ilyen frankónmegmondó olcsón nyomtatós oldalról tinta flaskákban, tölthető önresettelő patronok. A tinta nagy része megvan még, a nyomtatófej elszállt másfél évnél kb, és kapott az többféle kezelést, ultrahangot, áztatást festékoldóban, általam, szakember által, semmi. Festékek nagy része kuka, plusz patronok kuka, második nyomtató kuka. Megérte? A fenét.
    Most vettem egy Epson L4160-at. Szerettem volna az Airprint-et (amit a L3070 tudott csak abból a szériából, vagy a L3160), így az ár gyorsan felment 56-ról 84-re, pigment, sd kártya... De nem bántam meg egyelőre, szépen nyomtat, szépen szkennel (szkennelni nem fotót, hanem iratokat szkenneltem eddig). Aki ezeket ekézi, az nem tudom, mivel hasonlítja, de tuti nem a normál, otthon elérhető cuccokkal... Nyilván nem lesz nyomdai minőség, de az nem is ennyibe fáj.
    Sőt, így meg is indult a nyomtatás, mivel szinte ingyen van. Nem azt mondom, hogy feltétlen szükség lenne rá, ha nem lenne, de pl a gyerek is nagyon örül a feladatlapoknak (most megy majd suliba), meg anya is hogy végre szabadon nyomtat.

    A másik, hogy hangos meg lassú... Megint csak nem fotókról van szó, de egy átlagos otthoni "gyorsan kell valamit nyomtatni" sztorihoz abszolút nem lassú, sőt gyors, és nem, nem hangos. Persze, nincs csendben, de én nem tudom, fejekben mi lett a sztenderd, hogy ilyen hülyeségek jönnek, hogy ez hangos. Az iP Canonok, na azok hangosak voltak, vagy a 20-30 ezres HP-k, amiket eddig próbáltam, általában másoknál. A céges lézereknek is van alaphangja, mondjuk az más, inkább zúgás. Ez nyilván nem lézer, annak előnyei és hátrányai nélkül.

    OK, hogy drága. Kérdés, hogy hány évre kell, tényleg kell-e és hogy kell-e adott esetben a színes. Nekem, ha egyedül lennék, nem kellene, így fekete lézert vennék. A család miatt viszont ez lett, és örülök neki.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Topanka #14617 üzenetére

    Nagyjából egy hónapos lesz lassan, így még azért nem masszív tapasztalat, de a korábbi Canon fotónyomtatók után (ip7200 és ip7250) abszolút jó sebességgel nyomtat és szépen.
    Kábelt csak a 220-at dugtam bele, mert magyar menüs, full egyszerű kezeléssel, és inkább beírogattam a fel/le gombokkal a jelszót a wifihez, minthogy kábelezzek meg programot telepítsek elsőként. Látja a 2.4ghz-es hálózatokat egy listában és elsőre fel is ment.

    Telefonról airprinten minden telepítés nélkül nyomtat, bármikor bárkiéről.
    Maga a nyomtató SD-re szépen tud szkennelni, elég egyszerűen, cserébe ott kevés állítási lehetőséggel.
    Programmal szkennelni kicsit bonyolultabb, több helyen több beállítási lehetőséggel, de cserébe rengeteg beállítási lehetőséggel.
    Elsőre megtalálja a win10 és a macos rendszer is.
    Nagyjából egy 500as csomag papír felét nyomtattuk el, meg 4-5 fotópapírt. A tintaszint meg sem moccant, de nyilván ennyitől nem is kellene.
    A nyomtatás minőségével abszolút elégedett vagyok, sok kétoldalast nyomtatunk és ez is gyorsan, megfelelően működik. Ami még jelentős: a tinta betöltése is pofonegyszerű volt, ráadásul nem tudod elrontani sem, nálunk a gyerek csinálta a másodiktól kezdve. Nem is nagyon tud kifröccsenni, csak max nagyon direkt csinálva.
    Többször fejet tisztít, nincs soha kikapcsolva, mivel alig fogyaszt így is.

    A pigmentes tinta lényege, hogy nyomtatás után nem maszatolódik el, nem keni össze a kezed, még ha izzadsz sem, kb azonnal használható.

  • FefeeX

    veterán

    válasz Topanka #14619 üzenetére

    Igen, L4160.
    Nekem is szimpibb volt, főleg hogy a Brother szkenner részét nagyon szidták sok helyen...
    No meg erősen közrejátszott a pigmentes tinta meg az airprint (ha ezek nem kellettek volna, viszem az L3050-et - a kétoldalas automata nálam nem volt előfeltétel, csak befolyásoló tényező)

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Shocker #14681 üzenetére

    Amennyiben mondjuk google printet vagy Airprintet is szeretnél, csak a 3160 játszik (nekem az Apple cuccaim miatt az Airprint volt az alap, gyakorlatilag nulla beállítás kell)
    Megváltoztatták az oldalon az összehasonlítást, így nem lehet már teljes factsheetet összehasonlítasni sajnos (gondolom mert a vissza gomb a PH-ra mutatott :) ), tehát úgy kell kibugázni a különbségeket. A 3151 helyett a korábbiakban írtak alapján inkább a 3050-et választanám, mert az A4-et is tud szegély nélkül nyomtatni, és ahhoz a feltöltő szélesebb körben elérhető (pl Auchan), plusz ahhoz alapból egy tubussal több tinta jár. Emellett annak a fotónyomtatása a weboldal szerint sokkal halkabb (36 vs 51dB), ettől függetlenül amúgy nem hangos az 51 sem.
    A kijelző amúgy az SD kártyás modellekben hasznos igazán, mondjuk nem tudom a fénymásolás kijelző nélkül hogy megy, plusz nyilván a kijeltő nélkülit nem tudod USB kábel nélkül beüzemelni (amit én az L4160-nal megtettem).

  • FefeeX

    veterán

    válasz Skillet #14756 üzenetére

    Nálunk ez a rész - mármint a ritkán nyomtatás - megoldódott, mivel 2 forintos lapköltséggel meg 2 forintos tintaköltséggel nincs 5 forint egy oldal, így kinyomunk olyat is, amire 50 forintnál már sajnálnánk a lóvét. (emiatt féltem egyedül) Elvileg a tesztlap nyomtatás elég amúgy; de annyira jó használni a 20ezer forintos szeméttel ellentétben, hogy néha csak keresek valamit, amit nyomtathatok :)

    hcol7: nem beszáradós fajta egy Canonnal vagy egy HP-val szemben, de ez nem azt jelenti, hogy nem szárad be. Csak hogy az említett márkák jelentősen hamarabb. Ettől független azért hetente nem árt vele nyomni egy oldalt. Tehát mondjuk ha 3 hónapig áll és nem használod, abban bármelyik tintás meghalhat...

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Skillet #14764 üzenetére

    Alapvetően ugye, ha nincs meg az óriási késztetés, hogy néha legyen színes oldal, vagy adott esetben olyankor útba tud esni egy copygeneral, akkor fekete lézer, amit ajánlottak feljebb. Általában fekete kellhet kvázi azonnal (szerződni, bevinni valahová papírt stb), színes kevésbé, és nagyon eseti felhasználásra dupla árat fizetni itt tényleg luxus.

    Az L3110 van a mysoftnál 50ért, de inkább akkor már 54-ért olyat, ami hálózaton tud lenni, és nem kell minden alkalommal rádugni valamit, hogy menjen... (pl L3050, L3150, L3151)

  • FefeeX

    veterán

    válasz atala #14769 üzenetére

    Én ezt most nem értem, ennek én hol mondtam ellent? Írta, hogy nem az a beszáradós fajta, én meg azt, hogy azért nem árt, ha nyomtatsz vele, mert ez a "nem beszáradósság" a Canon és HP fejtípusú, hőmérséklet alapú fejekhez képest igaz, nem abszolút értékben az örökkévalósághoz képest. Én nem bíznám rá fél évig az automata fejtisztítóra, de lelked rajta :)
    Egyébként 1-2 naponta csinál valamit az Epson is, mert hallom; mondjuk fogalmam nincs, mit.

    solti: a TPMS-re azért nem bíznám rá az életem, nekem a Subarun 2.0 barnál szólt (2.4 a normál az elsőn); azért az már hosszabb távon nem volt egészséges a gumikra nézve...

    Skillet: lézer nem szárad be, mert porfesték van benne, amit ráéget a papírra. Lehet annak is baja, de jellemzően nem az állásából.

    [ Szerkesztve ]

  • FefeeX

    veterán

    válasz Gregman #14784 üzenetére

    Az epsonban piezo elektromos módszerrel működik a nyomtatás, nem hevíti fel a tintát, így maga a nyomtatófej sokkal hosszabb életű.
    Nekem L4160 van, és nem hiányzik a kábel. Persze előfodulhat, hogy valakinek igen... Mondjuk nem tudom, a Canonban ennyiért pigmentes-e a tinta...

Új hozzászólás Aktív témák