Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balu150

    csendes tag

    Sziasztok!
    A segítségeteket szeretném kérni. Az alábbi felhasználásra keresek nyomtatót:
    Tintás vagy lézer? Tintás
    2. Fekete vagy színes? Színes
    3. Mire használnád?
    Jó minőségben szeretnék fotókat nyomtatni, ami jó is marad, nem fakul ki egy fél év múlva. Ezen kívül, átlagos mennyiségben dokumentumok nyomtatása . És nem lenne baj, ha tudna másolni, szkennelni is.
    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Jelenleg hetente pár 10 oldal, de az lenne a terv, hogy ráállnék a fotónyomtatásra. Ez nyilván változó mennyiségű, de saccra, havi 50-100.
    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Max utazás miatt 1-2 hét
    6. Milyen funkciókat vársz el?
    Szkenner, keretnélküli nyomtatás!! , esetleg A3
    Igazából mindegy a plusz funkciók, fel tudom őket áldozni a minőség javára.
    7. Mennyi a keret? 100-200k között láttam készülékeket. Nagyon többen nem gondolkodnék.
    8. Árérzékeny vagy? Abból a szempontból igen, hogy minél olcsóbban jöjjön ki az ár/kép. Tehát hajlandó vagyok most többet kiadni, ha utána lesz egy megbízható nyomtató, amivel jó minőségben, ha lehet a bolti nyomtatásnál olcsóbban tudok fotót nyomtatni, azaz a fenntartási költsége alacsony legyen.
    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Ebben nincs tapasztalatom, meggyőzhető vagyok, minden irányba.

    Egyelőre tartályos Epsonokat nézegettem, de elakadtam , mert nem nagyon találok minőségre vonatkozó teszteket, hozzászólásokat. Vagy hogy melyik miben nyújt többet.
    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv
    Balu

  • balu150

    csendes tag

    Köszi Nagya a választ, meg a papírajánlást!

    Viszont továbbra is nagyon el vagyok veszve. Van bárkinek tapasztalata Epson fotónyomtatókkal? Mi a különbség a 6 vagy az 5 színű nyomtatók közt? Számít a fúvókák száma? Érdekes, hogy amelyik 6 színes azt gondolnám laikusként jobbnak, de abban fele annyi a fúvókák száma, ami szintén laikus szemmel az ellenkezőjét mutatja és az 5 színes felé billenti a mérleget... Tudtok esetleg összehasonlító teszteket, netalán saját tapasztalatokat írni, linkelni az alábbi típusokhoz?
    L850, L1800, L7160/L7180

    Vagy teljesen rossz nyomon járok? :U

    Köszi a segítséget!
    Üdv

  • balu150

    csendes tag

    válasz PociAti #14884 üzenetére

    Nagyon köszönöm a részletes választ!

    Akkor ha jól értem a négy színű (3 színes egy pigmentfekete, és egy fotófekete) tintával dolgozó L7160 és L7180 elvileg rosszabb minőséget állít elő, mint a 6 színnel (3+2 világosabb szín és egyféle fekete) dolgozó L805, 810, 850?
    Ha így van, akkor a különbség vajon mennyire látványos? Miben mutatkozhat meg?

    Akkor a fúvókaszám nekem nem releváns, mert nem zavar, ha lassabb, de jó minőségű.

Új hozzászólás Aktív témák