Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Varshi

    aktív tag

    válasz Lacc #14389 üzenetére

    Szia!

    Havi 20-40 lap, az évente nincs egy csomag (500) lap se.
    Egy színes lézert megnéznék a helyedben. De a duplex kapásból megdobja (direkt így csinálják) az árát, 100e alatt nem is találsz ilyen, 100-125e között találtam azt első 3 modellt, ami tudja.

    De havi 20-40 lapra mi a fenének duplex??? Spórolni nem sokat spórolsz vele (500 lap kb. 1000 Ft --> felezve a lapköltséget 40 oldalnál az 80 Ft, egy évben 1000 Ft, cserébe 40e-rel drágább a cucc?). Ha meg mindenképp az kell, akkor a nyomatási módnál beállítod a manuális duplexet, akkor minden másodikat nyomtatja csak, majd kéri, hogy fordítva rakd vissza a bemeneti tálcára a nyomatokat, és jó is vagy.

    Ha mindenképp a legolcsóbb kell, akkor viszont vedd a legolcsóbb tintás duplexes nyomtatót, ekkora (=ilyen kis) mennyiségnél mindegy a tintapatron ára is, csak nyomtass vele 1-2 hetente mindenképp, hogy ne száradjon be.
    De ha végetér a krízis, és hónapokig nem fogsz nyomtatni, akkor tuti beszárad. Arra sokkal jobb a lézer.

  • Varshi

    aktív tag

    válasz Lacc #14406 üzenetére

    "mikor a másik oldalra akarsz nomtatni és a 3. lapnál már a másik oldalra nyomtatva begyűri a lapot, behúz extrába még egyet"

    Na, ilyennel 150 000 nyomat során (kb. 12 év alatt) talán ha 2-3-szor találkoztam.
    5 féle HP és 2 db Epson nyomtató alapján.

    Továbbbra se értem, hogy havi 20-40 oldalnál miért szempont. Ha NAGYON fosok tőle, akkor
    print 1. oldal, megfordítva berak, print 2. oldal, megfordítva berak, print 3. oldal... Plusz 1-2 percet vesz csak el az életemből 10 oldal esetén.

    Valami nagyon különleges projekt lehet az, ahol csak kétoldalasan lehet nyomtatni. :)

Új hozzászólás Aktív témák