Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Neck #14358 üzenetére

    Én vennék egy mono lézert a papírmunkához, a fotóidra meg vagy egy külön nyomtatót vagy elvinném fényképészhez, ha nem olyan hatalmas mennyiség. Ha mindkettőt akarod, akkor szerintem színes lézer 300 euro körül vagy drágábban, ami jó lenne, de én nem értek hozzá.

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Neck #14360 üzenetére

    Ha megnézed a cewét (google első találat) az néhány ezres évente, emiatt én biztosan nem vennék nyomtatót több tízezerért. Én még a saját mono-ra is sajnálom a pénzt, mert nem nyomtatok annyira sűrűn, viszont ha igen, akkor sajnos nem várhat, azonnal kell. Tintasugarassal eddig én csak szívtam, meg annyira lassú, hogy a hajamat tépem, úgyhogy inkább mélyebben a zsebbe nyúlok, aztán lesz itt is egy mono lézer. Van most szabvány hálózati nyomtatás IPP everywhere néven, de még annyira kevés nyomtató támogatja, hogy legalább egy százast el kéne költenem pl HP-ra. Helyette nálam az lesz, hogy veszek egy olcsóbb mono lézert, rákötöm az itthoni szerver gépre, amire felteszem a CUPS-ot, aztán máris megvan ugyanaz fél vagy harmad áron (ha nem számoljuk, hogy a szerverre azért sokat költöttem). [link]

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • PociAti

    senior tag

    válasz Neck #14358 üzenetére

    Ha jól értelmezem ezt a külföldi oldalt, akkor a nagyobb töltöttségű, az 5000 oldalas Ricoh toner drágább, mint maga a nyomtató.
    Én úgy számoltam, hogy 4.000-5.000 oldalnál (a költségek tekintetében) egy tintatartályos Epson jobb választás lenne.
    Richo kb. 30.000 Ft + 35.000 Ft az 5.000 oldalas toner,
    míg egy WiFi-s Epson, pl. az L3150 az 54.800 Ft-tól kapható és 60 fillér körül van a nyomtatás. Az Epsonhoz mellékelnek 8.100 FF és 6.500 színes oldalra való tintát. Nagyon hasznos, ha egy nyomtató képes színeset is nyomtatni, és megfelelő fotópapír esetén teljesen vállalható még a fényképek minősége is. (Ettől függetlenül inkább preferálom a laborban való előhívást.)
    A lézernyomtatóknak sok előnye van (legfőképp a gyorsaságuk), de én személy szerint nem szeretek lézernyomtató közelében ülni, tintásoknak sokkal barátságosabb a működésük.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Neck #14364 üzenetére

    Jelen pillanatban 1 EUR kb. 356 HUF. Szerencsésebb lenne, ha német oldalon látható Euroban beszélnénk, de nem ismerem a német aggregátor oldalakat, ahol összegyűjtik az online webáruházak árait.

    Az Epson középkategóriás otthoni tintatartályos nyomtatókhoz mellékelt tinta kapacitását egy kiadványból vettem. A korábbi modellekhez 664-es sorozatszámú tinta járt, és ahhoz 3 fekete palackot adtak (13.000 FF oldal), az újakhoz 103-as sorozatú palackot adnak, és már csak 2-t (8100 FF oldal).
    (A szegmens drágább gépeinek pigmentes a tintája, 101-essorozat, 2 palack, 14.000 oldal. L4150, L4160)

    Az összes tintatartályos nyomtató fenntartása gyártótól függetlenül filléres tétel.

    Ha jól tudom az Epsonnak minden tintás nyomtatója piezzos, és azok élettartama is 50.000 oldal környékére van belőve. A lézernyomtatónál ha havi nyomtatásnál megadnak egy hatalmas számot, akkor az egy bullshit. Egyszer valamelyik hülye marketinges találta ki ezt, és páran átvették. Tulajdonképpen mi az a mennyiség, amit életében egyszer ki lehet belőle hozni, aztán utána lehet is kidobni a gépet. A javasolt maximális havi terhelés sokkal reálisabb adat, az pedig kb. 2.000 oldal lehet.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Neck #14366 üzenetére

    Ezek között a nyugat-európai számozások között nem mozgok otthonosan. Néha eltérnek, néha nem.
    Epsonnál amelyik gépnek kicsit L alakja van, az már új szériás. A színes LCD kijelző a drágább készülékek sajátossága.

    Duplex nyomtatásra eddig nem gondoltam, sajnos a tintás nyomtatóknál szintén csak a drágább, jellemzően LCD-s készülékek tudják (de persze semmi összefüggés nincs, hogy ami LCD-s az duplex is). Mennyire éri meg? Annak igen, aki rendszeresen és sokat nyomtat így, mert amíg 60 fillér egy FF oldal, addig 2 Ft a papír ára. Sok ezer oldal esetén már lényeges költséget lehet megspórolni. Viszont tintás 2 oldalas tintás nyomtató kicsit jobb papírt igényel, minta lézeres, mivel utóbbinál kevésbé üt át a nyomat.

    A magyar L3150 / L3151 / L3156 (fehér) nyomtatónak úgy nézem nyugatra már megérkezett a még újabb szériája, az ET-2720 / ET-2721 / ET-2726, ami kicsivel 200 € alatt van, de nálunk még nem láttam.
    (Ennek a Wi-Fi nélküli olcsóbb verziója a ET-L3110 / L3111, nálunk is ezen a néven futnak.)

    Jobban bele se akarok menni, mert ez egy végeláthatatlan nyúl üreg.

    Bármelyik irányba mozdulsz el, nem jársz rosszul, mert az általad kinézett lézer is egész jó áron van. Csak el kell fogadni annak hátrányait, és kihasználni az előnyeit. Akkor jársz legjobban, ha előre pontosan fel tudod mérni az igényeidet a következő 3-5 évre, és ahhoz leginkább illőt választod ki.

  • atala

    Topikgazda

    válasz Neck #14371 üzenetére

    Illetve, ami még mindig nem derült ki számomra, hogy vannak régebbi EcoTankok, amik nem piezo-sak, viszont az újak közül szinte mind az.

    Mindegyik piezo fejes, (piezo technológiát használ), csak a régiek Epson Micro Piezo™, némelyik újban PrecisionCore™ TFP nyomtatófej van. Ez egy továbbfejleszett több előnyös tulajdonsággal rendelkező fej.

    [ Szerkesztve ]

  • PociAti

    senior tag

    válasz Neck #14371 üzenetére

    Ahogy Atala is írta, az Epson a piezzos technológiát használ, annak a fejlesztésébe öltek brutális összeget.

    Más gyártó esetén van közvetlen tapasztalatom azonos széria új és ráncfelvarrott változata között, és jellemzően apró hibákat szokás javítani. Például görgőkön, lapbehúzáson, tálcákon, fejen, stb.
    Illetve erősebb processzort kapnak, több memóriát, biztonságosabb adatkapcsolatot, vagy ami szkenneléskor különösen fontos, nagyobb átviteli sebességet (pl. USB 2 helyett USB 3).
    A fejlődés gyakran a szoftvereken is érződik. Ha csak nincs valami kirívó ismert hiba, akkor mindig az újat javasolnám.

    Egy termékcsaládon belül a különbségeket mesterségesen növelik.
    Pl. 2720-ban nincs scanner, de kevesebb induló mennyiségű tintát mellékelnek hozzá. Sok ilyen apróság van. Neked kellene kitalálni az igényeket, de ha megteheted, akkor inkább válaszd a nagyobb modellt, ha később igényed lehetne rá. Utólag hiába költenél rá még egy kicsit, nem kerül bele scanner.

  • Varshi

    aktív tag

    válasz Neck #14394 üzenetére

    Szerintem egy oka van: elkezdtek többen is kipróbálni ilyet, és mind tintásban, mind lézerben pozitív volt a visszajelzés.

    Meg tán a garija is jó.
    A toner árak mellett az utángyártott tonerek és a dob egységek árát is nézd meg amúgy!

    Nekem Ricohra kevés visszajelzés jött eddig, az se pozitív. Természetesen a "matek" nagyon gyorsan tud változni, ahol kijöhet olyan új termék is, ami tök szuper. Csak mire elterjed (=itt is ismert lesz), az - elég sok - idő.
    Mi meg itt nem merünk ajánlani valamit, amíg nem jön róla több független poz. vélemény. Az, hogy valaki megrendelt egy cuccot a netről, és beüzemelés után 2 nappal még hibátlan, az nagyon kevés.

  • atala

    Topikgazda

    válasz Neck #14394 üzenetére

    Azért ez az ajánlott típus, mert aránylag alacsony a nyomtató ára, és ehhez a legolcsóbb az eredeti toner.

    Brother nyomtató: 29 ezer Ft.
    Toner: 6000 Ft/1500 oldal 4Ft/lap TN1090-es toner megy bele, nem a 1050-es.

    Ricoh: 62 ezer Ft
    Toner: 20 ezer Ft 5000 oldal 4FT/lap

    A brotherbe, a kezdő toner fullos, tehát 1500 oldalas.

  • PociAti

    senior tag

    válasz Neck #14396 üzenetére

    A Brothernek vannak olyan nyomtatói, melynek mind a beszerzési ára, mind az üzemeltetése elég kedvező. Pl. Brother DCP-1622WE. Az eredeti, 1500 oldalra elegendő TN-1090-es toner 6000 Ft-tól kezdődik. A géphez alapból is ezt adják, nem egy félig üres indulókészletet.

    Amelyik nyomtatóval te összehasonlítottad az egy régi verzió (azt még a Samsung fejlesztette). Azokban TN-1030-as toner kell, és lányegesen drágább az üzemeltetése.

    És akkor itt jön a képbe az, hogy mit lehet kapni egyes országokba. Ricohnak nem túl erős a hazai jelenléte, főleg az otthoni szektorban nem. Attól még létezhetnek jó gépeik (külföldön), de nem nagyon tudjuk dicsérni őket, mert nem találkozunk velük. A vállalati szektorban könnyebb velük összefutni, de ott kevesebb a panasz, mert nem fillérekből kell megoldani mindent, illetve a tényleges költségekkel nem találkoznak a felhasználók.

Új hozzászólás Aktív témák