Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zharkanyi

    tag

    válasz zharkanyi #15014 üzenetére

    Úgy értem 4000 / szín, de akkor is 36eFt-ból megvan a 9 toneres szett, amivel reményeim szerint kijön úgy 3600 oldal.

    Ez pedig 10Ft/lap költséget jelentene. Ha esetleg csak a fele példányra elég ennyi toner, még az sem rossz - 20 Ft/lap.

    A gyári toner költségek a horror árúak, mert az tuti 100+ Ft/ lap lenne.

  • PociAti

    senior tag

    válasz zharkanyi #15014 üzenetére

    Jól mondod, nem véletlenül jelöltél meg célként lézernyomtatót! Tintásból a pigmentes még elfogadható lenne, de nagy fedettség esetén kijönnének a tintás rendszer olyan hátrányai ami lézernék kevésbé zavaróak.

    Viszont jobban jársz, ha keresel egy normális digitális nyomdát ahol visszatérő ügyfélként előre megállapodtok valami jó árban. Nagy különbségek vannak a kis teljesítményű és nagy teljesítményű gépek nyomatai között. A keretedből csak olyan gép jönne ki, ami nem képes annyira mélyen beleégetni a festékport. Utángyártott porral valószínűleg csak tetéznéd a problémát. A színhűség térképek esetében talán annyira nem zavaró, mint fényképeknél, bár láttam már komoly színhibákat. (Valójában az ofszet technológia adná a legjobb eredményt, ha kellően korán le tudjátok adni az anyagot, akkor kis példányszámú munkákat is be tudnak vállalni a nyomdák.)

    Tonerek kapacitásának megadásakor a lap fedettsége 5%, a tájfutó térképek ennél lényegesen több festéket igényelnek. Nyomdák esetén jellemzően nem számít a felhasznált festék mennyisége.

    És közben a gyártók azon dolgoznak (nem csak gazdasági érdekből, hanem hitelrontás miatt is), hogy akármilyen külső cég porával ne üzemeljenek. Firmware frissítéssel és egyéb trükkökkel próbálják meg ellehetetleníteni a működést. Ami egyik nap még működik, másnak pár nem biztos hogy menni fog.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz zharkanyi #15014 üzenetére

    Ez a 4000Ft-os színes utángyártott toner amivel 5000 oldalt lehet nyomtatni nagyon jól hangzik, de visszaolvasa itt a fórumban voltak olyan vélemények, hogy ezeknél a por nagyobb szemcséi (mivel nem egyenletesek) tönkreteszik a fényhengert/dobot idővel (színes esetben ugye mindahány érintettet) ill. az apróbb szemcsék meg összekoszolják a nyomtató belsejét (görgők stb).
    Ven ezzel a típussal konkrét tapasztalat? Vagy úgy általában hogy lehet eldönteni, ha elromlik a henger, hogy a tonertől volt vagy csak simán elhasználódott?

    Egyébként mivel hozzáférek áramköri panel vizsgálatához használatos mikroszkóphoz (ennek a nagyítása kisebb mint a biológiai, de még mindig 100x nagyságrendjében van maxon) érdemes lenne ezt ilyesmivel megnézni (fogalmam sincs hogy lehet kinyerni a port a tonerből mert ugye ami már átment a fűtőhengeren az már kevésbé érdekes) vagy ez olyan sokat még mindig nem mond el?

    Bár tény, hogy nagyon vonzó az 1 nagyságrenddel olcsóbb toner, szeretném felmérni a kockázatokat...

Új hozzászólás Aktív témák