Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    senior tag

    válasz SaGa59 #14210 üzenetére

    Én meg tegnap vettem brother BP71GP50-es fotópapírt, arra készítettem teszt nyomtatást.
    A telepítéshez visszatérve, Linuxon onnan lehet tudni jól, hogy megfelelően felment a telepítés (és jó drivert használsz), hogy a listában megjelennek (valahol) a brother saját papírjai. Nálam a gyári driver mellé rendszerint felkerül az oprendszer saját kútfőből összerakott drivere, ami szűkebb beállítási lehetőségeket tartalmaz.

    A legjobb nyomtatási beállítás csak megfelelő papír kiválasztása után lehetséges. Ezzel éri el azt, hogy sima papírra nem lehet feleslegesen annyi tintát elpazarolni, amit nem is lenne képes magába szívni a lap.

    Kodak és brother BP71G (fényes) fotópapírra készítettem 900 dpi-n nyomtatásokat a tesztkép részleteiről. A beállításokat és a mikroszkópos nagyításokat mutatja a kép. Bal oldalon a Kodak papír van, annál a média típusa: Other Photo Paper + fényes. Jobb oldalon a (drága) brother aminek szemmel láthatóan is jobb a minősége. A mikroszkópos kép alapján úgy tűnik, mintha a brother papírra nagyobb dpi-vel engedné nyomtatni a gép (ez még tesztelés alatt, lehet ha a másiknál is ezt a médiatípust választom ki, akkor jobb lesz). De ez még tesztelés alatt, lehet az olcsóbb papír nagyobb gödröcskéket tartalmaz, ezért nem olyan jó a "felbontása".

Új hozzászólás Aktív témák