Új hozzászólás Aktív témák

  • B-L-A-C-K

    titán

    válasz geckowize #3698 üzenetére

    Mindenképpen lézernyomtatót vegyél. Nem tudom mennyit nyomtatsz havonta de ha 100-200 oldalt körül vagy alatta, és olcsón akarsz venni akkor 13 ezer forintért még kapsz Epson M1200-ast lézernyomtatót bővebb infó róla:

    Kifutó termék de még 13 ezer körül lehet kapni, 20lap/perc nyomtatási sebessége, jó minőségben, csak feketét nyomtat, és gazdaságosan. Ami benne van gyárilag toner (ez lézernyomtatónál amibe van a festék anyag, nem patron hanem toner ami nem festékanyagot tartalmaz hanem port ) Gyárilag 900 oldalra elég. Ha kifogy, és veszel bele akár újat, akár utángyártottat, akár feltölteted már nem 900 oldalra elég hanem 3200 oldalra. Gyári az drága bele 15-20 ezer körül van ami csak pénzkidobás lenne megvenni. Utángyártottat már kapsz 7 ezer forint körül, és ugyan olyan jó minőségű. Hátránya csak annyi hogy első bekapcsoláskor 16 másodpercet vesz igénybe az első lap kinyomtatása, készenléti állapotban pedig ~42W fogyaszt. Ha a drágább fajták mellet döntesz, ott nem kell 16 másodperceket várni, és készenléti állapotban se fogyaszt annyit. Ezek ugye olyan dolgok ami szerintem nem befolyásolja a vásárlást, mert bekapcsolás után 16 másodperc az bagatell idő, illetve a 42W-os készenléti fogyasztás is olyan hogy észre se veszed, illetve aki otthoni használatban használja, csak akkor kapcsolja be ha nyomtat (vagyis én igen) szóval ez sem mérvadó, és nem érnek többet annyival más alternatívák. Ezeket csak azért írom le mert pár embernek itt szemet szúrt hogy sokan Epson M1200-ast ajánlanak. De ilyen kritériumokért miatt én nem fizetnék 4-7 ezrekkel többet... Nekem is ilyen van, és tényleg bevált teljes mértékben.

    Ha ez esetleg nem tetszene van még több alternatíva 18 ezer körül...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák