Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xyzolesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni laptop vásárlásban.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    most

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    250k-300k

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    leginkább programozás + irodai munka

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    nem

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    szeretnék, de az sem gond ha alapból nincs benne majd később veszek bele

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    13"-14", legalább 1600x900, lehetőleg matt

    (8) Notebook tömege?
    könnyű legyen mert sokat lesz hordozva

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélkül

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    nem kell ODD, legalább 4GB RAM, SSD 128-as minimum

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    hdmi, billentyűzet világítás

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    nem

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Lenovo Thinkpad e440
    Tudom, hogy nem egészen felel meg a leírásomnak de kíváncsi vagyok mi a buktató itt.

    Dell Latitude E5440
    Illetve talán ez, de ebbe sem vagyok biztos mennyire lehet jó vétel, Notebookcheck-en láttam nem a legjobb a kijelzője.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Újat szeretnék

  • xyzolesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Dell Latitude E5440

    Szerintetek mennyire lenne ez jó választás a leírásomhoz képest a fentebb linkelt laptop, illetve jó helyen venném-e?

    [ Szerkesztve ]

  • xyzolesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még egy kis segítséget kérnék laptop választásban. Leírásom, amit annyiban változtatnék meg, hogy billzet világítás nem fontos, és használt is szóba jöhet, a tömegnél pedig nem gond ha 2kg körül van.

    Kinéztem néhány laptopot:
    Dell Latitude E5440
    Lenovo Thinkpad L440
    HP Probook 640 G1
    Lenovo Thinkpad E440
    Lenovo Thinkpad T440s

    Mik a vélemények a laptopokról?
    Még annyit kérdeznék, hogy a Dell Latitude E5440-en ugye van billzet világítás?(notebookcheck-en azt olvastam van.)

    Válaszokat előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • xyzolesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek vásárolnék notebookot.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    90 ezer forint
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    irodai munka, internetezés
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem lesz játékra használva
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    nincs követelmény
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    nem lesz hordozva
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    semmi
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    nincs követelmény
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    használt is szóba jöhet de ha tudtok akkor légyszíves ajánljatok egy új gépet ebben az árkategóriában

    Mit ajánlanátok?
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • xyzolesz

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Közeljövőben.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    max 70k.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    filmezés, netezés

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem.

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    mindegy.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    nem lesz.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    nem kell.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Optikai meghajtó nem kell.
    SSD persze jobb lenne, de ennyiért nem várok csodát, HDD is jó. Tárhelynek szerintem elég lesz 128GB is.
    Memóriából legalább 4GB szerintem beleférne.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    nincs

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    használt is.

    Jelenleg ezzel szemeztem:
    HP Probook 6470b
    Erről mi a vélemény?

    Köszi előre a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák