Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jégtörő

    aktív tag

    Tud valaki valami alternatívát!
    Gamer notebook vásárlása előtt állok.
    Nem nagyon szeretnék Asust venni sem Lenovot, eddig csak Asust találtam ami megfelelő lenne.
    Kijelző 15-17" inkább 17"
    4 magos i7 proci 4720 minimum(i7 5700 előny).
    Nvidia gtx 960m vga lehet jobb is, sőt radeon is.
    Fekete szín.
    toshiba-ban nem találtam feketét.
    Számomra fontos, hogy az akkumulátora cserélhető legyen, szinte egész nap akkuról kell használnom, ilyenkor persze nem játékra kell. Egyedül az asusban találtam olyat aminek cserélhető az aksija.
    Acer és MSI lenne a legszimpatikusabb, de ezeknek burkolat alatt van az akksija, legalábbis amiket én láttam VNitro és GE72 sorozat.
    HP és Dell gépet meg csak sokkal drágábban láttam.
    Tud valaki olyan gépet ami ennek megfelelne, vagy marad az Asus G77?

    [ Szerkesztve ]

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Khelben #102347 üzenetére

    Igen, napközben cserélgetném, MSI-nek a garancia matrica is rajta van a csavaron.
    Asussal annyi a bajom, hogy 2 termékükkel is rengeteg bajom van/volt, sőt igazából 3-mal is.
    Driver frissítés nincs az alaplapomhoz, csak vista driver. K52 laptop meg hibás volt az egész széria. Ezért tartok egy kicsit tőle. Ezek szerint mégis meg kell békélnem vele. Csak nem fogok ki még egy rossz/feketebárány szériát.

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Chaser #102348 üzenetére

    Egyetemen jegyzetelni is használnám, azt olvastam olyan 3 órát bír, ha energiatakarékosra teszem. Akkor 2 akksi kibírná a napot.

  • Jégtörő

    aktív tag

    Na akkor megválaszolom amiket írtatok.

    Chaser Nekem az a véleményem, hogy egy notebook mindenféleképpen hordozható gép akár 15" akár 17" kijelzője van, aki szerint 17" notebook arra való, hogy egyszer otthon tegye ki az asztalára és ne mozdítsa úgy használja mint egy rendes asztali gépet azzal nem értek egyet. Laptop nem arra való, és árban erősebb asztalit kap. Ja és fél egyetem 17" géppel jár, úgyhogy nyugi nem lenne mit megnézned, ez nálunk teljesen normális, és kényelmesen elférünk, van hely bőven.

    adika4444 Köszönöm a tanácsot, sajnos nincs szerencsém a műszaki cikkekkel, ezért csak olyan termékben gondolkodom amin legalább 2 év garancia van. Valamint ragaszkodom a 4 maghoz. Két gépet semmikép sem szeretnék, csak belezavarodnék az állandó szinkronizálásba, hogy melyik gépen épp milyen dokumentum van, valamint semmi értelmét nem látom annak, hogy egyik gépen csak jegyzetelek, másikon meg játszom lyukas órában? kettőt nem szeretnék hordozni, itthonra meg van asztali.

    Khelben Előbb már leírtam, hogy ez egy hordozható gép, tehát szerintem meg pont arra való, hogy hordozzam és nem arra, hogy itthon használjam. Egy 15" gép súlya 2,2-2,5 kiló egy 17" 3,2-3,5 tehát kb 1 kiló különbségről beszélünk. Nem hinném, hogy bárkinek is leszakadna egy 3,5 kilós géptől a karja :DD , az nem olyan nehéz.

    vandor01 Én ilyet nem írtam, Lenovo-t nem használtam még, haveromnak van, és ő mondta, hogy a szerviz és a garancia intézés nem megy egyszerűen velük. Asus-om meg volt K52 széria hibás sata vezérlővel, ezért lefagyott rövid időre és kattogott a merevlemeze, sok idő volt mire az Asus beismerte, azóta mondjuk próbálkozik jót gyártani, de nekem ez nagyon rossz emlék. pl asus bizalom program, hogy 1 éven belül ha baja van megjavítják és még az árát is vissza adják stb. Bár a 2 év garanciát nem emelték feljebb.
    Clevo-ról még nem hallottam. Szimpatikus a 3 év garancia. Drivereket gondolom, minden komponensnek egyesével a gyártója oldaláról kell összeszedni. Szokott probléma lenni velük hardweresen illetve driver ügyileg?

    Sajnálom, hogy félreértettetek, én nem azt kérdeztem tőletek, hogy milyen gépet vegyek, hanem arra kérdeztem rá, hogy ismeretek-e ilyen modellt ezekkel a paraméterekkel. pl.: egy olyan sorozat amire nem bukkantam rá(pl.: MSI, HP, ACER, TOSHIBA, nak van ilyen modellje csak én nem találtam esetleg meg). Több infót megadtam volna, hogy mire akarom használni, ha az lett volna kérdés, hogy ultrabookot 15" notit vagy17" et vegyek, leírtam egy dolgot, ami csak az akkuidőre volt indok, és máris megmagyarázhattátok, hogy alkalmatlan arra. Van olyan szempont is amire egy ultrabook lenne alkalmatlan, azt nem írtam le. Kompromisszumokat kell kötni, különben vehetnék vagy 3 gépet, de akkor az lenne a kompromisszum, hogy nincs minden rajta egy gépen.

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Khelben #102366 üzenetére

    Pont arról volt szó, hogy nem akarok G771- et, és kértem segítséget, hogy ugyanilyen paraméterekkel mondjatok más gyártótól gépet.

    [ Szerkesztve ]

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Chaser #102371 üzenetére

    Asztali gép van 20 kiló legalább+25" monitor, nem fogok 2 notebookot venni egyet jegyzetelesre, egyet lanpartira, másnak is megfelel jegyzetelni a 17" gép. És ha másnak is elfér egyetemen (nem 1-2 ember) akkor nekem is el fog. Roppant kicsi 12" kijelző, ha egyszerre több dolog van megnyitva, illetve irtam, hogy használtat nem veszek. 15" gépen sem szerettem dolgozni, ha több minden meg volt nyitva. Hagyjuk az egészet nem értjük egymást.

  • Jégtörő

    aktív tag

    válasz Chaser #102374 üzenetére

    Igen, használt lesz, de senki nem fogdosta össze, nem feküdt rá macska, kutya, hörcsög. Nem cigiszagú, stb.
    Meglehet, hogy 12"+17" bizonyos szempontból jobb, de gondolj bele egész nyáron nem használnám a kicsit. És valószínű otthon se, ergo állandóan a dokumentumok szinkronizálasaval kéne foglalkoznom, csak ezért kapcsolnám be otthon, 17" se túlzottan az asztali mellett, lenne 2 kihasználatlan gép. 12" helyett egy microsoft surface szerintem még alkalmasabb, főleg az új book. Szóval surface+17" gép kb 700 ezer forint, nyerni kéne a lottón hozzá, ennyiért kocsit kapna az ember. 17" gép alkalmasabb jegyzetelni, mint 12" játszani, tudom, hogy nem a legjobb rá. Okostelefont se vegyél, mert egy napot alig bír töltő nélkül, megis sok embernek van.

Új hozzászólás Aktív témák