Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XinAgent

    tag

    Hello, az alábbi paraméterekkel szeretném a segítségetek kérni.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    150.000 Ft
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Netezés, film nézés, játék.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Guild Wars 2 fusson rajta, de nem kell max grafon.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Minél nagyobb, minimum 15,6”.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hosszabb távon cipelve ritkán lenne, de utazás közben nem igazán lenne használva. Elképzelhető, hogy működés közben két szoba között lenne mozgatva, óvatosan.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem szükséges, hogy legyen rajta, de ha mindenkép van rajta akkor Win7.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Kb 500GB tárhely (több se baj), nem kell ssdnek lennie. Memória minimum 4GB. Optikai meghajtó nem fontos.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Tudom használattól is függ, de nem bánnám ha 6 évig működő képes lenne filmnézésre, netezésre.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új

    Előre is köszi.

    Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

  • XinAgent

    tag

    válasz XinAgent #92570 üzenetére

    Tekintve, hogy nem érkezett válasz kicsit nézelődtem (értsd: rászűrtem pár dologra árukeresőben).

    Toshiba Satellite L50-B-11P
    ASUS X555LD-XO052D
    Lenovo IdeaPad G510 59-433053
    ASUS X554LJ-XO101D

    Ezek közül valamelyik ajánlott készülék, esetleg van jobb?

    Az előbbieken felül fontos lenne, hogy valami korrekt boltnál elérhető legyen. :)

    Előre is köszi!

    Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

  • XinAgent

    tag

    válasz premete #92646 üzenetére

    Nyilván nem akarunk 6 évig a legfrissebb játékokkal játszani rajta (GTA 7 fullHD max grafika). Most is van a házban egy kb 8 éves laptop (Asus A6U-5153 notebook 3300+) ami még fut (azt cserélnénk erre). A cél itt is az időtállóság lenne. Amit most tud azt tudja kitartóan jó pár évig, meghibásodás nélkül.

    A gép egyik célja a nyaralások alatti internetezés, filmezgetés, némi játék (GW2-nek nem hiszen hogy akar 6 év múlva is jelentősen nőne még a gépigénye) lenne.

    Magyarul. Ha lehet ne menjen tönkre.

    [ Szerkesztve ]

    Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

  • XinAgent

    tag

    válasz Khelben #92652 üzenetére

    Köszönöm az érdemi választ.

    A Fujitsu A544 után melyik az a következő árkategória ahol mar más gépek is ajánlhatóak (150k korul szánnék rá)? #92570 #92644 #92648

    [ Szerkesztve ]

    Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

Új hozzászólás Aktív témák