Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lincy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebookot vennék, vagyis a vállalat nekem, de nekem kéne kiválasztanom. Legyetek kedvesek segíteni ebben! (Preferált márka: Asus)

    1, Egy héten belül
    2, 250.000
    3, Irodai munka, CAD, minimális játék
    4, nem sok játék (semmi extra kívánság)
    5, teljesítmény, minőség egyaránt fontos (nem vetnék meg egy minőségi anyagból készültet)
    6, Szeretnék mindenképp, de ha egy DVD-s változat helyére külön kell vennem és berakni az sem gond (Persze árban így legyen olcsóbb a laptop, hogy pluszba megvehessem a beépítendő SSD-t)
    7, Mérete 17" körül, felbontása vagy FullHd, vagy 1600x900, de az 1080p jobb lenne (nem számít fényes vagy matt)
    8, Tömege nem igazán mérvadó,
    9, Mindkét lehetőség megoldható
    10, 500GB-1TB közötti HDD, az SSD olyan 120 GB körül (szóval csak rendszernek), RAM legyen 8GB körül, optikai meghajtó nem létszükség
    11, HDMI kiment fontos
    12, Talán a CAD, de i5 alá semmiképp nem adnám a processzort. GPU igényest nem igazán
    13, Még nincsenek konkrét darabok...
    14, Csak új jöhet szóba

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Lincy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi feltételekkel szeretnék laptopot venni, legyetek kedvesek megmondani, hogy mit ajánlanátok:
    1. Jövő január elején venném
    2. Az összeg, amit ráfordítanék 250-300 ezer között van, de rugalmas vagyok, nem gond ha több.
    3. Elsősorban munkára használnák a gépet. Office, levelezés, internet, esetleg prezentáció, film (1080p max) futna róla projektoron. Ennél sokkal komolyabb munkára nem használnák.
    4. Játékra egyáltalán nem használnák!
    5. Kijelző mérete 15 vagy annál nagyobb. Lehetőleg minőségi, IPS, jó betekintési szög, magas fényerő. Lehetőleg matt (hátulról jövő fény) (Színhelyesség nem elvárás)
    6. Folyamatosan hordoznák a gépet (rövid távon, de naponta iroda-otthon). Útközben maximum elvétve használnák.
    7. Operációs rendszer lehetőleg Win 10 (jó a Home is, de örülnék egy Pro-nak) legyen hozzá, mivel céges és külön megvenni általában drágább.
    8.Tárhely: minimum 120-as SSD, valamint min. 1TB tárhely. (Képeket és egyéb adatokat tárolnának rajta, 5200 RPM megteszi, de nem baj ha jobb) RAM minimum 8GB, (legalább 5 évig maradna laptop, addig ki kéne tartson) örülnék bővítési lehetőségnek. Optikai meghajtóra nincs szükség.
    9. HDMI out szükséges (prezentációk), normál méretű, valamint webkamera Skype beszélgetéshez.
    10. Mindenképp csak új gép jöhet szóba.

    Egyéb megjegyzések: A cégvezető gépe lenne, így mind megjelenésében, mind anyaghasználatában minőségi és exkluzív kell, hogy legyen. Közel 60 éves és nem kis ujjai vannak, így a 15 coll alatti ultrabookok nem jönnek szóba, a billentyűzet fontos (különálló gombok, lehetőleg numerikus billentyűk is, megfelezett gombok ne nagyon legyenek) Szóval teljes értékű bill. Mindemellett a felbontás/kijelző méret arány fontos, hogy lássa az ikonokat, szöveget. Bent az irodában egy külső monitorral együtt használná, de otthon és máshol fontos, hogy elég nagy méretű legyen a kijelző, jól látható legyen minden szöveg, de a folyamatos hordozás miatt nem lehet nehéz.

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Lincy

    csendes tag

    válasz Brandynew #122334 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszod!

    Azzal nincs gond, hogy beépítsem az ODD helyére, a kérdés az, hogy ennél a gépnél ott is SATA3 csatlakozó van-e. Mert kinézem a gyártóból, hogy mivel az csak egy optikai meghajtó, oda olcsóbbat tesz.

    Nézegettem természetesen gépeket, de azért azt én ebben az árfekvésben is találtam IPS paneles gépeket, bár lehet a többi feltételnek nem felelnek meg.

    Megnéztem az általad ajánlott Asus modellt. Rendben van, bár nincs szükség véleményem szerint ilyen komoly processzorra, valamint VGA-ra, vagy én látok valamit rosszul?

  • Lincy

    csendes tag

    válasz Tikakukac #122336 üzenetére

    Igazad van, hiszen oda úgyis a HDD kerül, az SSD meg megy a HDD helyére.

    Ezzel arra célzol, hogy ami IPS paneles ebben az árban (250-300) az egy ipari hulladék?

    [ Szerkesztve ]

  • Lincy

    csendes tag

    Akkor a következő kérdés, hogy ha az árat elengedem (szóval mondjuk 500-ig mehet), akkor mely gépek lennének, amelyek megfelelnek minden kívánalomnak, amit fent leírtam?

    Azt még hozzátenném, hogy a villantás nem a legfontosabb szempont, de az összeszerelési minőség igen. Bár tudom, hogy ez sokszor együtt jár, de árnyalnám a képet ennyivel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák